Mladý muž bez kalhot

Dobrá rada přijde vhod

Dobře víte, že jsem hrdým majitelem přísně analytické mysli a zásadně nečiním ukvapené závěry. Ale už to vypadá, že jsem se stal mužem bez kalhot. Tápete? Vysvětlení se blíží, vlastně začne už za touto dvojtečkou: Dnes je tomu měsíc a týden, co jsem si objednal kalhoty. Byly krásné, oduševnělé a modré, což jsou s jednou výjimkou i moje vlastnosti.

A, co by mělo zaznít, doputovat ke mně měly z Kanady. Což je, jak jsem vyrozuměl, druhý největší stát světa, ležící někde u Aljašky. Všichni tak nějak počítáme s tím, že zboží z Kanady se do Čech nedostane za dva dny (respektive dostane, ale pak leží měsíc u celníků a následně ho ztratí Česká pošta). A něco takového se velmi pravděpodobně stalo. Moje kalhoty se staly nezvěstnými.

Čert vem těch pár dolarů, co stály. I když šlo o dolary kanadské. Horší je, že už jsem kalhoty opravdu potřeboval. U valné většiny těch, které nosím, totiž došlo ke standardnímu prošoupání v rozkroku. Už se to tu řešilo mockrát a myslím, že to byl kdysi fiksu pojka, kdo mě seznámil s teorií, že se tak stává majitelům svalnatých stehen (jemu se to stávalo také, což je jasný důkaz pravdivosti). Jenže k čemu mi jsou svalnatá stehna, když je nemám čím zahalit?

V nejbližších třech až čtyřech měsících si vystačím s kraťasy, ale pak nevyhnutelně přijde podzim a zima a budu muset udělat nějaké ošemetné opatření. Buď nosit staré kalhoty s dírou, nebo staré kalhoty bez díry (jenže ty díru nemají hlavně proto, že jsem je z nějakého dobrého důvodu nenosil) nebo si koupit kalhoty nové a opět jimi udělat radost někomu ze zaměstnanců České pošty. Asi nemusíte vynaložit velké detektivní úsilí, abyste zjistili, že ani jedna z těchto možností není dobrá.

A vůbec, proč vůbec chlapi přestali někdy ve středověku či starověku nosit suknice, rocuha, tógy a podobné rozumné vynálezy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Mladý muž bez kalhot

 1. Tak to seš teprve druhej chlap, kterýho znám, že si prošoupává kalhoty v rozkroku. Manžel už takhle zničil asi šestery džíny, jen co se známe.

 2. squire: tvůj manžel zjevně má svalnatá stehna!

 3. 100+1já jsem v 100+1 četl takovou zajímavost, že lidé trpící nadměrnou tvorbou tzv. klínového sekretu a nedostatečnou tzv. klínovou hygienou trpí na tzv. klínové rozežrání ošacení. ale můžete být i fáma, dneska v těch novinách otisknout kde co.

 4. Suknice se prestaly nosit, protoze majitele svalnetych stehen meli stehna rozedrena do krve, jak se jim stehna drela o sebe.

 5. fiksu pojka: jak říkal Hiler – je to kříž!
  lucky: jsi první, kdo mě dnes upřímně rozesmál, blahopřeju:-)
  kulida: snad chytří vědci rychle něco proti tomu vyvinou… neměl by Petr nějaký nápad? :-)

 6. doteď jsem netušil, že jsi oduševnělý a modrý… ale umim si představit, jak by ti to v těch kanadskejch hadrech slušelo- http://pixdaus.com….php?id=251782 i s těma zapocenejma koulema… :-)

 7. Což o to, skotští horalé nosí suknice dodneška. Ovšem je třeba si přiznat, že kostkovaný vzor nesluší každému. Při pobytu ve Skotsku jsem několikrát zažil při procházkách poměrně nepříjemný pohled na "holou" pravdu tamních domorodců, když začal foukat vítr. Na druhou stranu uznávám, že tentýž pohled na skotské dívky a ženy, které holdují tradičnímu oděvu nebyl úplně k zahození.

 8. pro majitele urostlých a nebo nestandardních končetin: http://www.makeyourownjeans.com

  Sice nezaručí, že nepotěšíte zaměstnance České pošty (a listonoši mívají nebo by aspoň měli mít svalnatá stehna, co si budeme povídat), ale ozkoušeno – k nám domů opravdu chodí a vypadají skvěle! (ty kalhoty, listonoši pouze chodí)

 9. Prodřený rozkrok na kalhotách, jo to taky znám. Zatracená svalnatá stehna :) Trenérka mé přítelkyně těm svalům říkala "šouráky" a to má něco do sebe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>