Muž čtyř skleniček

A jednoho hrnku

Dnes ráno mi volala F., kterážto dlí s potomstvem na Moravě. Taky je na maloměstě tak krásně? tázala se, když jsme si vyměnili úvodní hřejivá slůvka. To je dobrá otázka, zvolal jsem s upřímným zájmem. Ještě jsem se nedíval z okna, ale hned to zjistím! A neměl jsem to dělat – zjistil jsem, že krásně je. A od té doby je moje pracovní morálka narušena jak psychický stav libovolného fanouška Slavie po včerejším derby.

Abyste rozuměli, mám rozdělaných několik projektů, jež nesnesou odkladu. A tak sedím u kompu, současně mám rozepsaných šest článků, dvě powerpointové prezentace, jednu tabulku v excelu, proměnlivý počet e-mailů a tento příspěvek na blog. A jedu. Jakýkoliv telefonát zahajuji slovy Yes! No! O.K! Buším do klávesnice a připadám si jak Belmondo, když tvořil Boba Saint Claira.

Když jsem se, krátce před telefonátem F., na chvíli zahleděl mimo monitor, překvapilo mě, že v dosahové vzdálenosti mám ergonomicky rozmístěné čtyři skleničky. Jedna obsahuje colu light, jedna víno, ta nejmenší je na koňak a v té největší se pravidelně ocitá rozpustný multivitamín. Na jeho obalu sice je napsáno Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené sravy, ale všichni víme, že je to nesmysl. A kousek opodál, jako by se skleniček stranil, samotářsky postává hrnek od kávy. Myslím, že život mladého těžce pracujícího slaměného vdovce lze jen stěží lépe shrnout.

A vůbec, buďte rádi, že se tento článek nejmenuje Koupil jsem si Lexus, protože tak se původně jmenovat měl. Nalákal bych vás titulkem a pak bych vám prozradil, že ve skutečnosti jde o překlep, protože jsem si pořídil Nexus. Nexus S, jak zní jeho celé jméno. Prostě jsem si řekl, že společnost Google má doposud nad mým životem zbytečně malou míru kontroly, a že když už nechala vyrobit tento telefon (a já budu za pár dní vracet své služební Blackberry), bylo by vhodné si tuto roztomilost pořídit. A posledních pár dní si s ním v každé volné chvíli hraju – to víte, slaměný vdovec…

Taky jsem plánoval, že by se tento příspěvek mohl jmenovat Dostal jsem Haracha. Vy byste mysleli, že jde o překlep a že mi F. dala zaracha, třeba za špatné chování nebo tak něco. A on by to ve skutečnosti překlep byl, ale jiný, protože by se v textu psalo, jak probíhala oslava tchánových šedesátin, kde byl kromě jiného přítomen i soudek dvanáctky Harrach. Po všech stránkách vynikající pivo, musím říci. Až na to, že jsem jich vypil asi o třináct víc, než jsem měl, a druhý den byste si mě snadno mohli splést s leteckým snímkem Drážďan z jara 1945.

Pak tu ještě byla varianta, že text ponese jméno Nabídka, co se neodmítá. Hezky kmotrovsky bych vám vylíčil, jak kolem mne zuří bitva headhunterů. Slétají se k mojí ukončení smlouvě jako supi k mršině. Naposledy mi jedna milá paní volala minulý týden. A nabídla mi neuvěřitelnou pozici v hodně velké firmě za takové peníze, že to sem radši ani nebudu psát. Vzalo mi to dech. A pak jsem odmítl – však už jsem domluvený s enimenem a Kačenou, a co bych to byl za chlapa, kdybych porušil dohodu s kamarády jen kvůli platu za hranicí imaginace?

Poslední, co mne napadá, je, že by se tento nyní již tak málo svižný textík mohl honosit názvem Zítra jedu na Oktoberfest. A byla by to pravda.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Muž čtyř skleniček

  1. na slaměného vdovce mi tam chybí hrnek s instantní polévkou. Dej příležitostně vědět, jak jsi spokojen s googlím krasavcem, taky se po něm chtivě poohlížím. Když už jsme u toho, víš co vypadne z heuréky po zadání keywordu Nexus?
    http://analni-koliky.heureka.cz…/

  2. psice: obávám se, že tebou zmíněný výrobek má funkce, které od svého přístroje nevyžaduji:-)

  3. A co Horstův svátek?! Ty se někde lajdáš…!

  4. asTMA: svátky neslavíme! a stejně jsem ho oslavil důstojně:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>