Předvánoční radosti

Psáno po Vánocích
Však to sami dobře víte, nebo to aspoň ve více či méně vzdálené budoucnosti vědět budete: Rodičové malých dětí mají na některé aktivity čas jedině a pouze tehdy, když jejich potomci spí. A ani pak nic není jisté a vypadat to může třeba takhle:

Je okolo půl jedenácté večer. Salón je jen decentně osvětlen a s F. provádíme na podlaze různé pohyby; kdyby nás sledoval někdo řekněme z 19. století, mohl by tvrdit, že šukáme po světnici. A nebyl by daleko od pravdy.

Samozřejmě, že za ta léta jsme už s F. sehraní. Dobře víme, kam sáhnout, kdy je čas přitlačit a kdy zase postupovat opatrně a něžně. Už to bude, říkám F. a trochu mě bolí kolena; F. se usmívá a odhrnuje si vlasy z čela – kdo ví, jestli mě vůbec slyšela.

Najednou oba strneme uprostřed pohybu. Není to Horst? ptá se F. šeptem. Oba hypnotizujeme dveře do ložnice. Copak Trudi, ta je bezpečně zašitá v kolébce, ale Horst se někdy v noci vzbudí, rozespale vykročí z postele a přijde za námi. Což zrovna teď nemůžeme potřebovat – a buďme upřímní, jistě by to nebylo ideální ani pro něj.

Jen ať nepřijde, ať nepřijde, šeptá F. a mně hlavou běží nápady na to, co případně říct tříapůlletému chlapci, kdyby nás přistihl. Nenapadá mě nic. Ještě minutu nebo dvě se bojíme pohnout, ale pak už se nic neděje, tak vyhlašujeme konec poplachu. A za pár dalších minut, vyplněných hektickým pohybem, oba spokojeně vydechneme – hotovo! Zvládli jsme to, vánoční dárky máme zabalené!

***

A teď trochu z jiného soudku: S hlubokým zármutkem v srdci vám oznamuji, že dnes mne navždy opustil 31. rok mého života – a začal 32. Je to velmi vzrušující číslo – když jsem se díval do wikipedie, zdaleka nejzajímavější poznámkou k němu byl fakt, že jde o přirozené číslo, následující po čísle 31 a předcházející číslu 33. Wow!

Atraktivita čísla 32 se zjevně odrazila i v počtu narozeninových gratulací, jež jsem obdržel. Kromě nejbližších příbuzných se mi totiž ozvali jen tito gratulanti:

- Zákaznické centrum RWE (mailem)
- kamarád a bývalý kolega, světák Jiří (smskou)
- europoslanec Edvard Kožušník (dopisem)

Něco to zjevně znamená, ale zatím nechci dešifrovat, co… Ovšem znáte to: Dobrého pomálu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Předvánoční radosti

 1. Zajímavé, stejná scénka jako u nás, akorát u nás zůstaly dárky nezabalené. Jak bys zhodnotil Váš sexuální život bodovou hodnotou do 10 ti ?
  :) tenhle komentář je pod stromeček i k narozeninám, samozřejmě !

 2. extláča: hodnocení dávám za 9, vždycky je co zlepšovat:-) ovšem nazabalené dárky, to bych od morální autority tvého typu nečekal!

 3. tak vsetko najlepsie :-) mne tento rok Jezisko nadelil pod stromcek babo, takze pre mna zacina byt velmi aktualna prva veta :-)

 4. extláča: Asi po něm nechtěj žádné relevantní hodnocení, když ví, že to tu čtu já…navíc lobo strašně přehání.
  Ale za sebe můžu říct, že je to o hodně lepší, než jsem očekávala před narozením toho kterého dítěte. Utrpěla tedy hlavně kvantita, na každodenní rodičovskou únavu jsou někdy i pudy krátké…
  AIF: Tak gratulace! Ať vám roste! A ať neutrpí kvantita!

 5. AIF: blahopřeju:-) ale nejsem si jistý, jestli není lepší od Ježíška dostat raději bávo:-)

 6. já přiběhnul s gratulací už před časem!!! ale co si budem povídat… kdo nemá profil na FB, jako by nežil… :-)

 7. baryk: pokud FB znamená Forgotten Battles, tak to hraju už dlouhá léta:-)

 8. Zabalit jak zabalit, ale pak je ještě pod ten stromek "propašovat", když je člověk od rána ujišťován, že "letos si vás fakt pohlídám, jak to je…" :-)

  Vše nej, nejen k narozeninám, ale teda i do toho nového roku (a nejen Tobě, i F. a drobotině)

 9. 2Lobo: k čemu mi je autorita, když mijíš naprosto jednoznačné popkulturní odkazy (Mr. and Mrs. Smith). Můžu tě navnadit, že tě vidím jako Brada Pitta. Nezabalené dárky je moje specialita, to ovšem pouze v případě, kdy si vzpomenu, že jsou vánoce.
  2F: no však já vím, jakou konstantou mám případně dělit, taky se blížíme na 2. dítě. :D

 10. já přiběhla s gratulací až po svátcích – dva týdny bez internetu, sexu a s postýlkou dítěte v ložnici – zjistila jsem, že takhle by zůstal bezpečně jedináčkem (násobeno či kráceno jakoukoliv konstantou).

 11. nominek: pašování? to zní jako výzva, hned to musí být ještě napínavější!
  extláča: Brad Pitt, hm, to jsem zaskočen, znalci hovoří spíše o Ronu Perlmanovi…
  psice: já chápu, že některé informace zřejmě slušné matky slušným dcerám zatajují, ale k sexu není ložnice nezbytně nutná:-)

 12. neutíkej mi z popkulturního odkazu, Ron Perlman NEHRÁL v Mr. and Mrs. Smith ! Hua !

 13. extláča: ale zato hrál v Planetě opic, asi 750 rolí najednou… Hua!

 14. F.: tu adolfohitlerovskou symboliku jistě leckdo ocení!

 15. S hlubokým zármutkem a zpožděním ti oznamuji, že tě opustil rok 32. a začal 33. … Nenaděláš nic, jak je ti jednou 32, tak ti pak bude 33… :-) )

 16. hroschik: asi máš pravdu, já jsem tyhle matematické hříčky nikdy neovládal:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>