Kon Traband

Jednou mě ty slovní hříčky zahubí, to je jisté.
Skupinu Traband netřeba dlouze představovat. Kdo ji zná, tak ví, že je to hudební seskupení nadmíru vynikající. Kdo ji nezná, je ignorant a zaslouží si smrt v bolestech. Takže Trabandi včera zavítali na maloměsto.

Na maloměsto jsem zavítal i já, a co víc, zavítala na něj i Ta Neznámá, což ocenili zejména moji kamarádi, kteří si ji v dobách, kdy bývala mým stálým doprovodem, zjevně zamilovali. Takže krátce po sedmé byl sraz v nejmilejším podniku a krátce po osmé už jsme rozrazili dveře kulturního domu a dožadovali se hudební produkce a alkoholických nápojů.

Co říci? Trabandi nezklamali a hráli moc dobře. Publikum nezklamalo a přišlo v rozumném počtu. Jediným, kdo vysloveně zklamal, byl kamarád-sklář, který poněkud neunesl kombinaci vína, vinných střiků, piva a becherovky a po většinu koncertu se pouze bezcílně motal. Výjimkami byly okamžiky, kdy se pokoušel osahávat kamarádku-umělkyni a Tu Neznámou a polévat mě vinnými střiky.

Naopak milým překvapením byli dva mládenci, vyzbrojeni silnými hlasivkami, kteří se po každém songu opileckým řevem Pejsek, pejsek!!!! dožadovali zahrání jedné z nejoblíbenějších trabandích písní. Kapela vydržela odolávat jen nedlouho a k velké radosti obou chroptících výtečníků nakonec požadovanou perlu svého repertoáru zahrála. Snad jen pro přesnost dodám, že jedním ze zmíněných asociálních chuligánů byl kamarád-právník a druhým já.

Po koncertě ještě jedno rychlé pivko v nejmilejším podniku a pak už hurá do kanafasu. Ráno jsem se probudil vedle Té Neznámé, což se mi z pochopitelných důvodů už pár měsíců nestalo. Ovšem ty z vás, kteří očekávají popis divokého postelového utkání a následného oživení kdysi slavného partnerského vztahu, musím zklamat – ta pravděpodobnost je hodně nízká a řekl bych, že každým dnem se dále snižuje.

Vzhledem k celkem umírněné konzumaci rozličných nápojů mi dnes nebylo špatně, což skutečně oceňuji. Jen mě malinko bolí vypejskované hlasivky.

A kdybych nebyl nezaměstnaný, tak jsem si poslední album Trabandů koupil…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 thoughts on “Kon Traband

  1. kdybych nebyl na léčení, tak bych si taky zařval: pejsek! haf haf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>