Chtěl jsem v neděli ráno jít na mši

Ale začínala nekřesťansky brzo
Pochopitelně, že výše uvedené tvrzení nemá s pravdou nic společného, jen se mi zdálo být poměrně zábavným. V neděli ráno jsem totiž toužil jen nehnutě ležet ve fetální poloze (neplést prosím s fekální polohou) a tiše zemřít. Protože znovu jsem si na vlastní kůži dokázal, že moravská pohostinnost mě nejspíš jednou zabije.

Zkrátka: V sobotu jsem se díky popření několika zákonů o plynutí času dokázal na poslední chvíli vsunout do Franze Schuberta, lépe řečeno do vlaku téhož jména. Jen s třičtvrtěhodinovým zpožděním oproti jízdnímu řádu jsem křepce vyskočil v Brně, přivítal se s F. a potomstvem a zamířili jsme na první dýchánek – oběd u našich přátel Lucky a Pavla.

Lucka a Pavel, to byste asi měli vědět, jsou geniální hostitelé. Leč jejich genialita je úzce provázána s jistým stupněm zákeřnosti. Nestačil jsem si ještě ani pořádně rozvázat první botu, když se přede mnou objevil majestátní panák s velmi vydařenou slivovicí. A než jsme dojedli výtečný oběd, musel jsem do sebe nalít další čtyři, protože když vaši hostitelé jsou z justičního světa, nemáte zkrátka odvahu odmítat. Naštěstí jsem to mohl trochu naředit pivem a vínem…

Když už se takhle rozvinulo velmi časné odpoledne, bylo jasné, že i průběh zbytku dne by nejspíše na semináři WHO nesklidil obdiv. Přesunuli jsme se na chalupu za dalším příbuzenstvem, a byť jsem se dalším destilátům již vyhýbal (alespoň si to myslím), piv a vín stejně bylo na stole tolik, že když jsem ve dvě ráno dopadl na lůžko, se střízlivým a svéprávným by si mne spletl málokdo.

To, co se dělo v neděli, již odmítám ještě někdy absolvovat. Pasolini by podle toho možná natočil nějaký film, který byste si nepřáli vidět. A následky bolestivě pociťuji ještě dnes.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Chtěl jsem v neděli ráno jít na mši

  1. vidím že v Šalingradu je stále nebezpečno… :-) ! jestli jsou ti vaši hostitelé právníci, možná jsi mohl před vypitím podat protest, pro přílišnou tvrdost !

  2. baryk: proti přílišné tvrdosti protestují moje játra…

  3. Žádná mše není nekřesťansky brzo! Ani tato neexistující.

  4. Paželv: co ty o tom víš, když nejsi nekřesťan? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>