Dobrá štětka, která nemlsá

Toho titulku si vůbec nevšímejte, jsem rozespalý…
Bytovka, v níž při svých pobytech na maloměstě přežívám, je malá a útulná, přesto však má jednu zásadní nevýhodu: náš byt je skoro nejblíže vchodu, takže všichni nově přicházející příchozí zmateně zvoní na náš zvonek.

Má veselá jitra jsou tak přehlídkou více či méně bizarních zvoníků. Pošťačky, jehovistky, kontroloři hydrantů, ti všichni se za našimi dveřmi řadí v nekonečném šiku a vytrhují mě ze spánku, jediné radosti, která mi zbyla.

Proto jsem byl dnes poněkud nesvůj, když bylo už po půl desáté a zvonek dosud nezadrnčel. Nestalo se jim něco? Nebo se třeba náš zvonek rozbil a venku teď s němou výčitkou v očích postává někdo potřebný a zklamaný…Mé křesťanské srdce se chvělo v obavách.

Však náhle zazněl zvonec, obavám byl konec! Radostně jsem svou nahotu zamaskoval nejblíže pohozeným hadříkem a vyběhl ke vchodu. Co jsem spatřil, mě zarazilo. Tmavý chlapík s exoticky vyhlížející štětkou po boku mi dosud po ránu společnost nedělal. Opatrně jsem otevřel, černý chlapík vycenil bílé zuby a tvrdil, že jeho i jeho společnici si někdo z našich sousedů objednal.

Nu, stejně vám to dávno došlo, byl to kominík. Ukázal jsem mu přibližný směr, kde se nachází náš komín, respektive jeho inspekční otvory, a o setkání bohatší jsem zadumaně zamířil zpět do svého pokoje.

Proč místo kominíků nechodí kominice, na které by si člověk s chutí sáhl pro štěstí? Mám totiž pocit, že v nadcházejících dnech a týdnech budu štěstí potřebovat v míře ne malé. Třeba abych našel někoho, kdo si mne k sobě vezme na Silvestra a bude mě obveselovat:-) Enimene, platí tvoje chata, nebo mám pátrání napřít jiným směrem?

Během psaní tohoto článku s hrůzou a respektem poslouchám série zvuků, které se z útrob našeho vytápěcího systému linou. Ta štětka ví, jak na to, říkám vám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Dobrá štětka, která nemlsá

  1. vonoto taky není nic moc, bydlet někde v patře, dnes jsem pobyl ve výtahu delší dobu, než nezbytně nutnou :O)) a alespon mas veselo :O))

  2. Ono bydlet v patře bez výtahu taky není nic hezkého..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>