Karel Hála a Telly Savalas si vjeli do vlasů

Velké kávové pobouření
Jsem zvyklý na spartánské podmínky. Nikdo mě nemůže nařknout ze změkčilosti. Nevadí mi zima ani vedro. Sprchování studenou vodou mne nevyvede z míry. Týden dokážu přežít o chlebu, vodě a ovesných vločkách. A pokud by mi za to někdo dobře zaplatil, šel bych světa kraj – šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý.

Ale čas od času se i tak vyskytne situace, jejíž nemilosrdná krutost mě zastihne nepřipraveného a zasáhne na citlivém místě. Jako třeba onehdá, lépe řečeno včera.

Kvůli velké zakázce jsem se už několikátý den vyskytoval v ústředí středně velké a nestředně bohaté firmy. Sídlo plné elegantního nábytku, vstřícných asistentek, samé takovéto věci. Jen vybavení jejich WC muselo stát tolik jako náš nový dům.

Asi jsem vypadal hodně znaveně (ostatně jsem hodně znavený i byl), protože jedna z těch asistentek ke mně doklopýtala na osmnácticentimetrových podpatcích a zeptala se, zda bych si snad netoužil dát šálek kávy. Celkem popravdě jsem odpověděl, že toužil. Asistentka odklopýtala kamsi do kuchyňky a za chvilku přede mne postavila od pohledu drahý tác, na něm designový hrneček a neméně designovou konvičku s mlékem. Byl jsem potěšen.

Když jsem měl šálek na půl cesty k ústům, mé čichové buňky začaly signalizovat, že něco není v pořádku. Ale chuť na kofein byla silnější než jakási zapomenutá a čerstvě vyvolaná vzpomínka z minulosti. A tak jsem se napil.

Nápoj byl horký, a tak jsem chvíli zůstal jako opařený. Ale sotva se chuťové buňky ujaly ztracené vlády, došla mi těžko pochopitelná pravda, vyjádřitelná dvěma slovy: Instantní káva.

Jak říkají v amerických filmech – nemám dalších otázek.

P.S. Pokud v podtitulku dnešního článku prohodíte písmena k a b ze druhého a třetího slova, dostanete jinotajný název pro orální sex v BMW. A to je, myslím, svým způsobem zázrak.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Karel Hála a Telly Savalas si vjeli do vlasů

 1. hanba, prsknutí úvěrové bubliny a prksnutí realitní bubliny následuje totální rozpad morálky, měla ti přeci nabídnout, jestli instatní nebo turka …

 2. extláča: a já bych slušně odmítl, takový já jsem!

 3. Tohle je zatím nejsmutnější příběh.

 4. Janice palice: ano, slabý, nastavovaný a bez povzbuzujících účinků!

 5. Instantnímu kafi říkám "kafe, který už někdo měl" a odmítám ho strčit do úst.

 6. Sejra: jde vlastně o jakýsi tekutý ekvivalent gothaje :-)

 7. Gothaj s voctem a cibulí sem ksysi měl rád – po šesti pivech přišel k chuti.
  Teď si ho dát, to je jako žvýkat starý ponožky zabalený v potravinářský fólii.

 8. Sejra: empiricky jsem si ověřil, že gothaj je vhodný pouze k házení po spolustolovnících!

 9. hezká soutěž v tom, co by kdo nevzal do pusy … já si počkám, až se tady bude za pár let smutně vzpomínat na to, kdo si kde dal jak moc dobrou tureckou kávu a jaké preso se dalo sehnat před velkou depresí :)

 10. hříčka s podtitulkem ční nad už tak konstantně vysokou úrovní blogu!

 11. extláča: velkou depresi si neber do pusy!
  Quanti: nechválit, pychnu:-)

 12. 2Lobo: na to ji mám moc malou
  2Quanti: jakožto poloviční dislektik mám při podobném zadání pocit, že když se budu snažit provést záměnu písmen dle návodu, pukne mi hlava než napočítám jednadvacet … tedy nemohu ocenit Lobovu genialitu, ale spoléhám na tvůj úsudek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>