Lobo disharmonický

Jiný příběh z jiné lékárny
A miláčku, kup prosím Lobodis, už nemám, instruuje mne F. prostřednictvím sms. Cítím se ve znamenité intelektuální formě; to slovo mi zní podivně známě a navíc v sobě obsahuje vítanou mnemotechnickou pomůcku v podobě mého blogového jména, takže rozmarně odpovídám, že požadovaný artikl jistě někde seženu.

Když zavěsím, na okamžik zaváhám. Lobodis. Ale co, to přeci nemůže být problém, ujistím sám sebe a vrhnu se do tvoření hodnot.

Po práci se rozpomenu na svůj úkol a zcela intuitivně zamířím do lékárny. Pochválen buď pán Ježíš Kristus, jeden Lobodis, prosím, zahajuji konverzaci s magistrou. Paní se na mne zkoumavě podívá, a místo správného Až na věky, amen, nebo alespoň přijatelného Chmhm řekne zcela nepatřičné Cože? Lobodis?

Lobodis, trvám na svém.

To jsem v životě neslyšela, vrtí paní znepokojeně hlavou. Lobodis, říkáte?

Lobodis, přitakám a protože jsem odmalička bystrý, získávám dojem, že věci se vyvíjejí špatným směrem.

A na co by to jako mělo bejt? vyzvídá žena v bílém.

Teď jsem v úzkých já. No to já nevím… Žena mě poslala koupit Lobodis, tak jdu pro Lobodis, říkám důrazně a významně, možná abych naznačil, že tajemný preparát Lobodis nějak souvisí s ženskou fyziognomií a že jsem z té sorty mužů, která se nezalekne ani takovéhoto úkolu. Ale asi naznačuji špatně, paní za pultem jen vrtí hlavou a špulí rty, jak kdyby jí bylo o čtyřicet let méně a právě sama sebe fotila na profilovou fotku na facebook.

Lobodis… Co je lobotomie, to vím. Ale Lobodis? říká a na konci dost podivně klesne hlasem, asi abych si uvědomil, že jsem definitivně získal status otravného klienta.

No, Lobodis, říkám ještě jednou, ale už vidím, že je to marné. Paní ještě projíždí šuplíky ve stole i databázi v počítači, ale nakonec pro mne má jen dobrou radu – prý že támhle naproti jsou zdravotnické potřeby a ať to zkusím ještě tam.

Znechuceně odcházím a v duchu si chystám ostrou protestní nótu, týkající se nevybavenosti lékáren a neochoty jejich personálu. A sotva za mnou dveře od lékárny zapadnou, rozsvítí se mi a uvědomím si, odkud vlastně slovo Lobodis znám.

Lobodis je, přátelé, naše oblíbená značka kávy.

(A tento příspěvek je patrně v top 10 textů, obsahujících slovo Lobodis, což bych se měl pokusit nějak zpeněžit.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Lobo disharmonický

 1. Nejsmutnější na tomto veselém kusu je to, že pointa byla vyplácnuta již ve druhé větě. Ale to mám za to, že nepiji kafe od žida nebo ze spolku.

 2. Mimochodem, v našem maloměstě se TO prodává v drogerii…

 3. hele, není to ta káva, co jí musí sežrat a vykadit lékárník a potom se teprve praží pro Loba ?

 4. lucky: přesně tak, kávoznalci jsou v tomto případě znevýhodněni:-)
  extláča: kdepak lékárník, lékárnice!

 5. ts, ty počítače…pamatuju že když lékárník nemohl rozluštit písmo na předpisu, podal zákazníkovi láhev s načervenalou tekutinou…neškodnou a proti všemu… ;-)

 6. danaver: ano, rozpuštěné DDT fungovalo spolehlivě…

 7. To ovšem zaslouží potlesk, i přes ataky nebezpečné a zrádné nemoci jdu prohnat výraz LOBODIS darem od přítele Googla :) )

 8. Nicméně popis příběhu mě zaujal natolik, že patrně kávu Lobodis (ano, vyhledávače už zaznamenaly další dva výskyty tohoto slova na této stránce) nejspíš vyzkouším, přestože je označena zcela nelogickým souslovim "fair trade"

 9. Desperádo: osobně se mi myšlenka fair trade samozřejmě hnusí. ale to kafe je tak dobré, že jsem udělal výjimku:-)

 10. A zde musí zasáhnout agentura pro uvádění smutných příběhů na pravou míru: lobo ten závěr dost odbyl, rozhodně si na význam slova Lobodis nevzpomněl cestou z lékárny. Přijel domů a mezi dveřmi se pátravě ptal, na co že je ten Lobodis, že v lékárně ho nemají a neznají…
  Desperádo: není lehké sehnat dobrou kávu bez kofeinu, člověk se pak musí snížit až ke koupi fair trade výrobku. A to už jsme vyzkoušeli ledacos a Lobodis zatím vede. Ještě mají dobrou v Mammacoffee, ale to je totožný případ.

 11. F. má samozřejmě pravdu, vzpomněl jsem si až doma, kdo si to má pamatovat… a aby nezavládla panika – Lobodis je pochopitelně skvělý i v kofeinové verzi!

 12. Ne, lobo, nevzpomněl. Musela jsem ti ukázat pytlík coby důkaz.

 13. ukazování pytlíků na tento blog nepatří, stejně jako ukazování mošniček. nebo jakýchkoliv jiných zavazadel.

 14. a sme zase u toho … byl ten pytlík vyklepanej ? (měl mošničku prázdnou ?)

 15. Přátelé, aby nevznikly fámy a dohady, ještě upřesňující dotaz: Kdo komu ukazoval pytlík a jaký nebo který pytlík to byl?

 16. bezkofeinová káva je jako nealko vodka. to se nedivím, že v lékárně nemají, když tam ještě před sto lety prodávali morfium a heroin…

 17. bezkofeinová káva, to je jako Německo bez Sudet…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>