Generálka na Silvestra

Typicky lobovské poselství pravdy, lásky a míru.

 

Bývaly doby, kdy pro mě každý výlet do Prahy byl malým svátkem a kamarádi dlouhé týdny po každé takové expedici s otevřenými ústy naslouchali novinkám, které jsem jim z hlavního města přinášel. Už to není takové, Praha je mi druhým domovem, ale přesto se v ní občas přihodí něco, co mě nechává stát v němém údivu.

 

Třeba včera. Dvoučlenná pražská sekce mého dívčího fanklubu vyjádřila přání se se mnou setkat a decentně se přiopít. To je nabídka, jaká se neodmítá, takže krátce před sedmou večerní jsem se v oblaku dýmu zjevil na Míráku. Mek Bílová i Ta Neznámá shodně poslaly oznámení o své několikaminutové retardaci (je to to správné slovo?). V klidu jsem tedy vyčkával věcí příštích, když tu náhle…když tu náhle mým směrem zamířila neznámá dívka, pátravě četla v mých rysech a posléze řekla: Lobo?

 

Neskrýval jsem zmatek, ale ona vzápětí přišla s vysvětlujícím dodatkem: Já jsem sistr, od Mek Bílový! Potěšeně jsem ji poceloval a začal ji podrobovat podrobnému výslechu. Řeknu vám – z komentářů, které sistr tu i onde trousí po bloguje.cz, jsem měl vždy dojem, že je to dívka krásná a duchaplná. A obě tyto vlastnosti u ní jsou, jak jsem zjistil, opravdu silné.

 

Přenesme se nyní v čase o pár desítek minut kupředu. Jsme v restauraci Zapomenutý čas a už dorazily i obě opožděné. Počet vypitých střiků a piv narůstá. Jsem ze všech stran obklopen krásnými dívkami, konverzace se točí především kolem toho, jak vypadám dobře na fotografiích, jak krásně píšu smutné příběhy, jak mi sluší šedivá košile s červeným lampasem, zkrátka vše je ideální. Pak ale někdo výhybku konverzace zlovolně přehodí, a všechny tři slečny se začnou bavit o svých kočkách.

 

Zažil jsem jen málo smutnějších chvil. Pohledem jsem zmateně těkal z jedné na druhou a z druhé na třetí, všem plálo v očích divé světlo a na mé uši útočily příběhy, dokazující, jak je čí kočička chytrá, krásná, milá, mazaná, zlobivá a tak dále a tak dále, to celé asi tři čtvrtě hodiny v kuse. Vysvobozením se mi stal až příchod číšníka, dožadujícího se zaplacení.

 

Ta Neznámá se s jakousi průhlednou výmluvou loučí, my ostatní se ještě přesouváme do Meduzzy na nějakého toho velveta. Konverzace se už zaplaťpánbůh vrací do civilizovaných kolejí. Zavíráme i tady. Světácky přivolávám taxi a Mek Bílová navrhuje: Pojďte ke mně, nějaký pití tam máme… Na taxikáři je vidět, jak mi doprovod dvou krásných a nadějných závidí.

 

U Mek Bílové v bytě zřejmě dochází k zakřivení časoprostoru, jinak si nelze vysvětlit, že když dopíjíme poslední z jejích piv, je už něco po půl šesté ráno. Ovšem dostává se mi výsady zapózovat s celebritou z jiného světa – samotným Ufonem!

 

 

Posléze já a sistr odcházíme tmou na zastávku ranní tramwaye, kde se naše cesty rozcházejí. Po chvilce vnitřního boje uznávám, že nemá smysl jet do vršovického holobytu, z tramwaye ladně vyskakuji na Andělu a chytám prázdný bus do maloměsta. Cestu si krátím rozjímáním nad některými nespravedlivými aspekty dnešního světa, ale pochopitelně to k ničemu nevede. Pro milovníky statistik dodávám, že když se moje hlava dotkla polštáře, bylo 7:17.

 

P.S.: Sistr, tady máš to slavné protijehovistické tričko!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Generálka na Silvestra

  1. já tušila, že to špatně dopadne :-) ale hlavička mě ráno stejně bolela, přičemž bych ráda zmínila svůj nový objev – ibuprofeny se již nedělají růžové! jsem zmatena!

  2. jo a nevim, jestli se mi to třeba jenom nezdá, ale ufon vypadá dosti nasraně

  3. TN: mělas zůstat – nevím, jak je ostatním, ale já už v autobuse byl spíše střízlivý a teď, po třech a půl hodinách spánku, je mi zcela dobře…fakt asi zakřivení časoprostoru!

  4. au au, dobré jitro! kdo z vás mi v noci vyměnil mou milou hlavu a zanechal mi tu místo ní ten rozbolavělý vřed? svět se houpe a já zaspala autobus do Pece…

  5. MB: za to určitě může Ufon! ale znovu opakuji, mě je fajn! a večer mířím do nejmilejšího podniku:-)

  6. akkon: no jsou bílý jako normální prášek, velikost zhruba stejná, byla to čtyřstovka

  7. díky za tričko, je přenádherné, akorát mi tam trošku chybí proběhnuvší veleúspěšné turné po Böhmen und Mähren

  8. sistrdomácí vystoupení se nepočítají,tím se nikdo nechlubí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>