Ani Pinďa to už nežere!

Jenže Pinďa je debil

Možná, ale jenom možná, si někteří z vás kladou otázku: Jakpak se asi ten náš lobo má? Jestlipak přes léto důkladně odpočívá a usebírá se? Inu, pokud mě alespoň trochu znáte, tak znáte i odpověď. A pokud tápete, může vám snad napovědět tato naprosto autentická* fotografie pořízená v mé pracovně:

pisu

Valí se na mě zakázky. Jedna za druhou. A já jsem strašně rád, protože a) přesně tohle jsem chtěl, a zároveň b) zahálka může mladého člověka dočista zničit. Pro potřeby mých životopisců můžu uvést, že právě v těchto dnech se natáčí druhý „můj“ film a že ještě tak aspoň měsíc budu v maniakálním tempu dopisovat pár epizod jednoho seriálu. A že další zájemci o scénář již obrazně řečeno podupávají v předsíni.

Aby se mi psalo lépe a nenapadaly mě žádné rozptylující myšlenky, F. na pár dní odjela. I děti s sebou vzala a momentálně se dle mých zpráv všichni radují kdesi v dešti. A v takových chvílích vždy sám sebe překvapím nějakým zkratovitě neortodoxním nápadem. Letos například jsem si propočítal, že pokud bych se ve dnech samoty stravoval po restauracích, až příliš by mne to zdržovalo – a navíc by neustále hrozilo, že v restauraci potkám někoho známého, třeba číšníka Pavla, ten do mě proti mé vůli nalije o osm piv víc, než bych si přál, a pracovní morálka tiše zdechne ve škarpě. A tak jsem z mrazáku vytáhl králíka.

Když říkám králíka, myslím tím opravdového králíka. Ne tu čínskou supermarketovou věc, kterou si čas od času můžete podezřele levně koupit v akci a celou cestu domů se přesvědčovat, že takhle velké krysy přeci nejsou ani v Číně.  Ne, ne, toto byl statný králičí svalovec, který až do doby, než dostal za uši, žil plodným a naprosto nebohabojným životem v nedaleké vesnici. Už při porcování jsem seznal, že se zvíře nevejde do remosky, ale s trochou improvizace (čti: s použitím větší síly a více kusů nádobí) se nakonec dobrá věc podařila a vůně linoucí se z našeho kuchyňského okna začala v kolemjdoucích chodcích vyvolávat záchvaty závisti. A netrvalo dlouho a mé třídenní menu bylo hotovo. Zřete:

Čtvrtek:
Oběd: Králičí vývar s kořenovou zeleninou. Pečený králičí hřbet v cibuli s čerstvým pečivem.
Večeře: Přední králičí stehýnka, pečená s kořenovou zeleninou.
Pátek:
Oběd: Pečené zadní králičí stehno, linguine, omáčka z kořenové zeleniny.
Večeře: Králičí vývar s kořenovou zeleninou a nudlemi.
Sobota (plán):
Oběd: Zadní králičí stehno, pečené s kořenovou zeleninou, pečené brambory s česnekem.
Večeře: Králičí vývar s kořenovou zeleninou a nudlemi (když zbyde)

A na tomto místě patrně bude vhodné dnešní psaní uzavřít, než toho na sebe prozradím příliš mnoho. Už takhle jste se dozvěděli, že mám rád králíka. A kořenovou zeleninu.

——

*slovo „autentická“ je zde použito ve volnějším výkladu. Pro zamezení osočení z nepravdivosti uvádím, že ve skutečnosti by na snímku absentovala cigareta a dým, místo psacího stroje by byl zachycen notebook a osoba na fotografii by svou tělesnou konstitucí byla o něco bližší Hermannu Göringovi v posledních pěti letech jeho života.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Ani Pinďa to už nežere!

  1. Taky máme králíka – půjčeného na hlídání. Zatím žije, jen nám byl předáván jako „zakrslý a neškodný“ a po týdnu bohapustého žraní se radikalizoval ve výrostka, co se baví tím, že rozmazává tlapičkou své výměšky o koberec. No nic, jen že díky za inspiraci na mrazák a recepty!

  2. koukám že už nevíš, co by si samou roztažností do tý huby dal… :-)

  3. psice: o koberec? tlapičkou? tak to je něco špatně! doporučuji v hlubinách králičího internetu vyhledat slovo cekotrofie!
    baryk: to, že jsme už tolik let kamarádi, ti ještě nedává právo o mé roztažnosti hovořit! ani hovo-řiť!

  4. Staženého králíka je nutno celého potřít hořčicí a nechat uležet nejméně 6 hodin. Poté se prudce opeče a následně podleje litrem bílého vína, chattaeu de tetrapack stačí. A králík se dusí. A dusí. Možno přidat koření pro ozvláštnění omáčky, např. jalovec, nové koření, pepř. A dopotřebovat ten načatý kelímek hořčice. Až je králík úplně udušený, vyjme se a naporcuje. Do vzniklé vinné omáčky se přidá smetana. Asi tak litr. Může se ještě zahustit obvyklým způsobem, případně se dodá další troška vína. Rozporcovaný králík se do omáčky vloží a ještě se trochu povaří.
    Podává se s kynutým knedlíkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>