Bang bang bang

V hračkářství pro dospělé

Často si tu vyprávíme o tom, jak jsem skvělý, a myslím, že tu myšlenku už řada z vás přijala za svou a je to tak správně. Už dlouho tu ale nezaznělo nic o skvělosti F. a to je třeba změnit!

Zatímco jiné ženy obdarovávají své partnery maximálně výčitkami, já nedávno od F. dostal poukaz na střelnici. Střílel jsem poprvé a naposledy asi před šesti lety a vůbec nevím, proč jsem si dal tak dlouhou pauzu. Nicméně byl čas to napravit.

S instruktorem hovoříme o mých střeleckých snech a přáních, on si dělá poznámky a moudře pokyvuje hlavou, pak zmizí v zákulisí a když se vrátí, položí mi na stůl tohle. A kdyby to nebylo tak zoufale nevtipné, tak klidně přiznám, že se začínám těšit jak malý Jarda.

IMG_20140604_170100Střihem se dostáváme k samotné střelbě. Čezeta je krásná a skvěle padne do ruky, ale můj výkon mě zklame. Těžko říct, zda je to lemplovstvím, nervozitou nebo prostě tím, že je to poprvé po tak dlouhé době.  Beru si glock a je to ještě horší, všechny rány mi létají k okraji terče, sám sobě se hnusím.

Když jsem střílel před těmi asi šesti lety, tak jsem shodou okolností taky měl i čezetu a glock. A s podobně špatnými výsledky. Pak jsem zkusil velký revolver Ruger a vše se zázračně zlepšilo. A vida, historie se opakuje. Jakmile beru do rukou zbraně s větší ráží, moje muška se zázračně zlepšuje a zásahy se konečně objevují tam, kde mají být: V černém. Včetně desítky.

Když je terč patřičně rozstřílen, dostávám nový a začíná zábava z jiného soudku. Akáčko mi přijde nečekaně těžké; místo správného střeleckého postoje se určitě kymácím jako opilý mrzák, po třetině zásobníku mám pocit, že se nemůžu prostřílet ke konci bez újmy na zdraví… Ale nějakým zázrakem pořád odvádím celkem přesnou práci. A jako olověná třešnička na dortu přicházejí čtyři výstřely z pumpovací brokovnice. Jistě, do budoucna je co zlepšovat, ale mám radost:

IMG_20140604_224424

Domů se vracím s úsměvem idiota. S unavenýma rukama a naklepaným pravým ramenem. Ale šťastný! A jak vidíte, obloukem jsme se vrátili k tomu, jak jsem skvělý!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Bang bang bang

 1. Milan: ne, ale kdybych za to dostal zaplaceno a uměl to, tak by mi to asi nevadilo, předpokládám:-)

 2. Naposled jsem držela na střelnici samopal a byla jsem poprvé v životě spokojená s tím, že jsem tak krátkozraká, že pořádně nevidím desítku, ani terč, ale ani posměšný výraz instruktora (bohužel nejsem taky hluchá, takže jeho sarkastické poznámky už mě neminuly). Urban legend: Údajně v té plzeňské, kde jsem byla, někdo s podobnými dispozicemi omylem postřelil srnu za areálem přiléhajícímu k lesíku.

 3. psice: tato střelnice byla pod zemí a v centru města, srn se tam vyskytovalo jen zanedbatelné množství!
  Desperádo: nemělo, byli jsme přítomni pouze já a instruktor…

 4. Lobo: možná bych se zamyslel nad tím, jestli tento typ dárku není něco jako nenápadná důtka s výstrahou, ve smyslu „pamatuješ miláčku jak ten Glock dělal takové malé rozkošné dírky do terče …. TAK TAKOVÝ DO TEBE UDĚLÁM, JESTLI OKAMŽITĚ ….“ (znalý muž hbitě doplní podle své vlastní zkušenosti). Já vím, zase se budeš vykrucovat, že určité nééé a že F. je ta nejbáječnější manželka, jenže zkusil jsi se sám sebe zeptat, jestli jsi nezavdal příčinu ? He ? Zkusil ?

 5. extláča: vy si doma nedáváte dárky pro radost a bez postranních úmyslů? to bych asi doporučil vyhledat nějakého odborníka…
  Sejra: Rambo taky střílel z luku a salátem jistě nebyl:-)
  Ninja: do SoA by mě nevzali, nemám papíry na motorku!

 6. Ta zmíněná střelnice z níž se zasáhla srna je tím pověstná. Lidé, co kolem ní chodí říkají, že ve kmenech stromů tam občas vidí střelu a pár lidí zažilo svist nad hlavou. Nevím, nakolik se to změnilo, ale předávám, co místní říkají. Bos.

 7. Lobo: jeden můj kamarád jednou dal své ženě k výročí svatby novou vydru (žena ležela s rizikovým outěžkem na gyndě) a odjel na ní s kamarády chlastat na Úpu, tak mě prosím nepřesvědčuj o radosti a nezištnosti, základní poučka odborníka je, že člověk je egoistická bestie, která dělá vše jen pro sebe (neboli moje radost, že někdo má radost z dárku, který jsem mu dal, je zase jen moje radost a kvůli ní jsem to udělal … můžeš to udělat testem, že dáš něco, co se druhému nebude líbit … smutný by měl být on, ale mrzet to bude tebe).

 8. vydra je kánoe, polootevřená sportovní loď na sjíždění řek nejen v ČR

 9. extláča: Když my jsme takoví jednodušší lidé, tvých hlubokých úvah nedohlédneme…

 10. Egoismus v dárcích – nejlepší dárek je ten, který udělá největší radost dárci:-))))

  Lobo – na Ramba nemám dostatečnou porci inteligence:-) A ani svaly už nejsou, co bývaly.

 11. F: vedle, už od střední školy jsem měl přezdívku „Jednoduchej“ … mám nějak pocit, že potrefená se ozvala :) … kromě toho poznám, kdo je krk a kdo hlava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>