Beránek boží

A boží prezident

Dnes se mi stalo něco tuze divného. Šel jsem v Praze po ulici (to ještě není ono). Jak už to tak na ulicích chodí, míjeli mě jiní chodci (taky ještě ne). A mezi nimi nápadně vynikal stařík, který se ke mně šouravě blížil v protisměru (ještě ne, ale už to bude).

Když byl stařík asi 1,73 metru od mne, otevřel ústa a zabečel jako beran. Poměrně zdařile, musím říci – vzhledem k tomu, že nedávno jsem přespával na Šumavě mezi ovcemi, mám ještě jejich vyjadřovací prostředky v živé paměti. Přesto mě to zaskočilo.

Chci říct – kdybych snad nedejbože byl Antonín Jedlička, tak v odpověď ukázkově zakokrhám. Kdybych ještě víc nedejbože byl Jaroslav Čejka, tak snesu vejce. Ale takto jsem pouze zvedl obočí, udělal úkrok stranou, aby lidský beran zůstal co nejdále od mojí trajektorie a tím příběh skončil.

Ovšem když už jsme u těch výjimečných osobností, musím se ještě vrátit k jedné naší dovolenkové taškařici. Pravda, F. už to dávala na facebook, ale pokud jste stejní hipsteři jako já a facebook nemáte, byli byste krutě ošizeni a to si prostě na svědomí nevezmu.

Takže, když někdy na dovolené nakoupíte pohledy, jejichž rozesláním chcete naštvat co nejvíc příbuzných, a kvůli špatným kupeckým počtům vám jeden zbude, co s ním uděláte? Ano, pošlete ho někomu… někomu… třeba panu prezidentovi.

Chápu to jako začátek hezké tradice a těším se, komu napíšeme příště. Heleně Fibingerové? Jiřině Bohdalové? Sakra, tolik možností a tak málo dovolených!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Beránek boží

  1. příští pohled by měl jít jednoznačně Rathovi !

  2. Rathovi udělá větší radost humanitární balíček s dvojitým dnem…

  3. baryk, psice: a seženete mi pro něj kyanidovou kapsli?

  4. To je ovšem pěkná taškařice. Jen by mě zajímalo, zda opravdu pan prezident pohlednici přijme.

  5. pan prezident také občas pěkně “ méééé “ a „béééé „

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>