Boty mrtvého muže

Tohle se mi v hospodě ještě nestalo

V hospodě na okraji maloměsta vrávorám pod nárazem vlny příjemného překvapení. Visačka na pípě křičí do světa, že „nefiltrovaný Staropramen dvanáctka jen dnes za 19,-“ a k takovému sdělení já nedokážu být lhostejný. Ani moji kamarádi, jak se ukazuje, byť mají batohy plné lahváčů a plechovek. A tak si dáme jedno od cesty a několik s sebou do PETky, když už nás čeká ten pochod lesem…

O pár kilometrů dál, mezi divokými jehličnany, se diskuse pozvolna stáčí od porna k obskurním filmům, a já kamarádům vyprávím, kterak jsem četl, jak strašný finanční úspěch zaznamenala díla jako Sharknado (o smrtícím tornádu, obsahujícím žraloky), Sand Sharks (o žralocích, plujících pískem) nebo Megashark versus Crocosaurus (detaily nechcete vědět). Kamarádi mi naslouchají, jak už to tak bývá, neb má pověst přinašeče nových trendů je neotřesitelná. A, to jsem zapomněl říci, je pátek.

A náhle bez jakéhokoliv varování přichází sobota a kamarád-sklář mi volá, že u kamaráda-právníka právě roztopili gril, a jestli bych eventuálně nemohl přinést asi tak třicet piv, protože doba je zlá. Takže za chvíli přicházím s batohem cinkajícím lahvemi, dostávám krkovici a burger a kamarád-právník halasí: „Tak nám stahuju Sharknado 2, jedničku jsem nikde nenašel… Ještě dvacet tři minut!“

Jsme skeptičtí. Sharknado 2 je od prvních vteřin film s mizernými triky, hereckými výkony na úrovni besídky Jedličkova ústavu a scénářem, který by lépe napsala i opice s ebolou. Jenže když v sobě máte trochu etanolu, začne to najednou být strašně zábavné, a tak příští hodinu a půl k malé radosti sousedů řveme hysterickým smíchem. Vskutku, neviděl jsem asi horší film. A zároveň jsem viděl jen málo filmů, jež by se tak skvěle hodily pro lehce nesoustředěné sledování během sobotního grilovacího odpoledne.

Kamarád-právník pak už začíná směrem ke své novomanželce pronášet vilná moudra, a tak s kamarádem-sklářem moudře vyklízíme pozice. Domů? Navrhuji, abychom to vzali ještě kolem zahradní osvěžovny, a že si tam třeba jedno od cesty dáme. A taky že jo, pozdně letní večer na nás vybaluje všechna osvědčená kouzla, a tak se z jednoho piva stane víc, a najednou u našeho stolu stojí paní spolumajitelka a povídá,“kluci, jak velkou máte nohu?“

Díváme se po sobě; je tohle jedna z těch chvil, kdy se na ženách projevuje jejich náklonnost k zaručeným přímým úměrám mezi velikostí chodidla, palce na ruce a dalších tělních kategorií? „Dvaačtyřicítku,“ povídá kamarád-sklář a sklidí trpké odfrknutí. „Sedmačtyřicítku,“ říkám já, a zjevně je to správná odpověď. „To je super, tak si je zkus, a když ti budou, tak si je vem,“ říká mi paní spolumajitelka a pohodí mým směrem pár bot známé značky a vysoké finanční hodnoty.

Jsem trochu zmaten, ale boty si zkusím a jsou mi, takže se ještě trochu pídím po jejich historii, ale paní spolumajitelka jen netrpělivě mává rukou a říká cosi, že jí je přivezl majitel spřátelené hospody z vedlejšího města, protože si myslel, že jsou jejího manžela, ale nejsou, a už měsíc se k nim nikdo nehlásí, tak co, že jo.

Nemám sílu přemýšlet nebo se bránit, s kamarádem-sklářem si tedy dáme ještě něco jamajského rumu a rozloučíme se jako gentlemani. Doma v jedné z těch nových bot najdu ponožku a v druhé sluneční brýle. A tím bych asi tento víkendový příběh uzavřel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Boty mrtvého muže

  1. nikdy jsem si nemyslel, že malá noha může být handicap ! :-(

  2. baryk: coby milovníka golfu by tě handicap neměl rozhodit!

  3. Quanti: zkoušel jsem si tu s ponožkou, a ponožku jsem před zkouškou vyjmul!

  4. psice: a sakra, to by mohla být dobrá (obří) stopa… ale jedno mi vysvětli, proč křehká dívka jako ty vůbec zná takovouhle stránku? Ty tam snad chceš nechat zapsat i Milého?

  5. lobo: my tam usilujeme o rodinný zápis pro možnost angažmá cirkusu nebo vystoupení na firemních oslavách…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>