Deviant útočí

Mizí s ní v pýru

Že žijeme v nové době, si uvědomím ve chvíli, kdy mi omluvně se tvářící adolescent v úboru pořadatele přejede dlaněmi po hýždích a po stehnech. A že žijeme v době podivné, si uvědomím jen o chvíli později, když tentýž pořadatel pustí dál F. bez jakékoliv kontroly, ačkoliv z podstaty věci musí být její tělesná prohlídka výrazně lákavější než moje. A pak už jsme oba v centru dění, či snad lépe řečeno v maloměstském skate parku, kde mají hrát Tři sestry.

Tři sestry mám rád. Kolikrát v životě jsem byl na jejich koncertě? To úplně přesně nevím. Přibližně několikrát. A vždycky to bylo kvalitní. Asi, teda. Rozhodně si vzpomínám, že když jsem na nich byl naposledy, ukradl jsem po koncertě taxíka a spal na hřbitově. A teď jsem si to spočítal a zjistil jsem, že se tak stalo již před více než jedenácti lety. Což je sdělení, které má potenciál člověka uvrhnout do deprese, ale naštěstí je na místě dostatek stánků s tekutým antidepresivem, takže jsem zachráněn.

Už s kelímky v rukou se s F. touláme areálem.  Z pódia zatím znějí E!E, což je kapela, která má jednu klíčovou konkurenční výhodu: Nevím, zda během posledních dvou dekád vydala nové album či ne, ale tak či tak na koncertě omílá jen ty prověřené hity, které si pamatuji ještě z pozdně gymnaziálních let. V dobrém rozmaru si tedy podupávám a kývu do rytmu kelímkem, zatímco okolo nás defilují a na nedaleký plot usilovně močí pivní pupkáči, minulí i současní punkeři, důchodci v kožených bundách, děti bez budoucnosti a ženy krásné i spíše politováníhodné (ty tedy na plot nechodí, ale vzorně stojí frontu na toi-toiky, alespoň tedy než padne tma).

Setkáváme se s kamarádem Kosárkem a jeho Danou a vede to k určité systematizaci konzumace. Na pódium nastupuje Doctor P.P., což by vlastně byla i docela v pořádku kapela, ovšem kdyby hrála jindy a jinde. Protože mám synapse již poněkud naleptány radegastem (já vím, já vím, ale nic jiného se nečepovalo), jsem výkonem Doctora P.P. spíše zneklidněn a jen otráveně čekám, kdy už to přejde. Dlouho to vypadá, že se příchodu svých hrdinů již nikdy nedočkám, ale lehce před desátou večerní se konečně za mikrofonem materializuje Fanánek a já úplně cítím, jak se v mém nitru rozlévá mír (nebo někdo nestihl dojít k plotu, kdo ví).

Ten časový údaj jsem nezmiňoval nadarmo. Pár minut trnu, že nás tak po dvou či třech písničkách přijde kohorta mongoloidů s pomocí dobrovolného hasičstva rozehnat kvůli rušení nočního klidu. Ovšem obava je to lichá jak počet znaků (včetně mezer) v tomto příspěvku. Buď byla vyjednána nějaká výjimka, nebo se strážci zákona nedostali přes onoho bdělého pořadatele u vchodu, nevím – každopádně akustická tsunami se maloměstem šíří dál a dál, což mě naplňuje radostí.

A také několika dalšími radegasty, se zcela očekávatelnými důsledky: Zcela v rozporu s bezpečnostními normami EU a dobrými mravy se svým zpěvem*) snažím Fanánka a spol. přehlušit. Pravda, oni mají mikrofony a já ne, a tak je vítěz předem dán. Ovšem z toho, jak mě dnes brní hlasivky, si troufám dovozovat, že minimálně po pár písní to vypadalo na remízu.

*) výraz „zpěv“ je zde použit ve velmi volném výkladu.

Taky jste zklamaní, že jste se dočetli až za hvězdičku a pointa nikde? Tak vám místo ní aspoň napíšu novou slovní hříčku, která mě dnes napadla, když jsem se pokoušel utišit šumění v hlavě.

Jak se jmenuje opravdu velký a rozlehlý veřejný dům, nabízející služby lehkých žen v různých odděleních?

Obcoďák.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Deviant útočí

 1. Generační rozdíl mezi námi je prostě nepřekonatelný. Určitě méně než rozdíl mezi Čechy a Tahiťany.

 2. Souhlasím, že Doktor PP je ta nejnejotravnější skupina pod sluncem. Ve stejné sestavě jsem tento koncert viděl loni a byli k nepřežití. V pátek tu šou uvidím znovu a už teď vím, že musím dorazit až na Sestry. Éčka mám rád, ale ten vývoj od roku 1990 tam prostě není, fakt není…

 3. Milan: podle mě se stejně nakonec ukáže, že mezi námi jsou tak tři roky věku! ale píseň o císaři pánu je hezká, skočná, snad by ji Tři sestry mohly zařadit do svého repertoiru!
  Dalimil: i stagnace je druhem vývoje… a v případě éček navíc možná nejde o stagnaci, ale o taktické vyčkávání!

 4. Milan, lobo: Aby ten remake o císaři pánu neskončil spíš jako když Maxim Turbulenc znásilnili lidovky – jedna z nich je Pižmurova oblíbená a můžu bohužel osobně potvrdit, že pro tyhle odvážné obézní muže s vysokým cholesterolem hudební peklo rozhodně nekončí jen u „Jede, jede mašinka“…

 5. psice: nejvyšší čas seznámit Žmura s opravdovou hudbou! a taky koupit mu džínovou bundu a fixky, aby měl kam a čím psát jména svých nových oblíbených kapel :-)

 6. Současný následník našeho trůnu (nikoli českého!) nemá už ani knír. Je to hrozné a pobuřující, ale přesto je to pro mne stále můj panovník. Mou ctí je věrnost.

 7. Milan: vždy je hezké mít čtenáře, kteří se vyznají v klasických citátech :-)

 8. A postřehl jste, že vaří také pivo? Královské pruské a podle plzeňského receptu.

 9. Milan: a to mu zase přidává nějaké plusové body, není-liž pravda? protože člověk, který vaří pivo, nemůže být špatný. stejně jako člověk, který pivo pije :-)

 10. No právě. Je to prostě můj král a jeho předkové byli králi mých předků. Když přijde a bude žádat projev věrnosti svých poddaných, ode mne se ho dočká zcela jistě.

 11. K tomu výše zmíněnému pocitu tepla: Měl´s takový divný teplo v kalhotách, jako kdyby ti do kapsy namočil kamarád?

  Ad pivo: neustále rozmazlován přísunem piva ze sousedního pivovaru Zhůřák, dospěl jsem už tak daleko, že piva typu gambrinus nebo Kozel apod. prostě nepiju. Dokonce jsem onehdá pivo vylil. A na mysliveckých a jiných trachtacích jsem minule ochutnal dvě desítky, fakt to nešlo, tak jsem pak raději pil vodku s kofolou. A tento trend si hodlám udržet:-)

 12. sejra: k dotazu stran kapsy spíše pomlčím, moje zkušenosti tak daleko nesahají – a to mám kamarády, kteří jsou schopni nejrůznějších alotrií! a co se piva týče – tady prostě nic jiného nebylo. navíc znám hospody (ale je jich málo), kde i to zpropadené géčko mají pitelné. ale Zhůřák mě zaujal, rád někdy vyzkouším!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>