Dnes to nebude vtipné, ale hrozné

Příběh jednoho srazu

Zakázka, jejíž tvorbou jsem (si o)trávil celé léto a kterou jsem dnes v zásadě dokončil, mi přinese buď nehynoucí slávu, nebo nehynoucí opovržení. Nebo taky možná obojí. Ale to není důležité – důležité je, že už zase mám čas i na jiné věci. A tak vám tu můžu napsat pár slov o silách, jež jsou mocnější než my.

Znáte ten pocit úžasu, pokory a hrůzy, který vás jímá při pohledu na hvězdné nebe? Nebo na člověka, který umí poslepu a během žonglování složit tři Rubikovy kostky najednou? Tak to je pocit, který intenzivně prožívám v posledních dnech. Pocit, jehož původcem je jev, zcela nepřesně nazývaný ženská logika.

To máte tak: F. a jeden její spolužák již několikráte úspěšně zorganizovali sraz jejich třídy. A po poslední vydařené akci se rozhodli, že by pořadatelskou štafetu propříště mohl převzít někdo jiný. Volba padla na jejich dvě spolužačky, které neznám, ale zde budou vystupovat pod krycími jmény Osoba 1 a Osoba 2. A stalo se zhruba toto:

1) Osoba 1 a Osoba 2 dostaly od F. a jejího kolegy seznam kontaktů na všechny spolužáky, tedy nějakých 30 e-mailových adres.

2) Osoba 1 a Osoba 2 si seznam mailů rozdělily na dvě poloviny (!!!!!)

3) Osoba 1 a Osoba 2 stanovily příhodné datum srazu a shodly se na příhodné hospodě. S nikým dalším, ale ani s nikým z dané hospody se ovšem ještě v této fázi nebavily.

4) Osoba 1 sepsala jednoduchý návrh pozvánky, už s uvedením místa a data. Poslala jej Osobě 2. A také své polovině mailových adres. (!!!!!)

5) Adresáti tohoto mailu začali na svých faceboocích i jinde o chystaném srazu psát, potvrzovat účast atd. Čímž poněkud zmátli onu neoslovenou polovinu spolužáků, která ještě o chystaném srazu neměla ani ponětí.

6) Osoba 2 zavolala do vybrané hospody, aby provedla rezervaci. S hrůzou zjistila, že při rezervaci velkého počtu míst hospoda požaduje 1000 Kč zálohy (celkem, nikoliv na člověka) a pojala úmysl najít tedy hospodu jinou.

7) Osoby 1 a 2 začaly psát a volat F., co mají dělat. F. se zorientovala v problému, do hospody poslala svého bývalého spolupořadatele, aby zálohu zaplatil. Osobu 1 a osobu 2 zároveň upozornila na fakt, že pozvánku (respektive návrh pozvánky) rozeslaly pouze na polovinu adres. Osoba 1 a Osoba 2 se tomu podivily. (!!!!!)

8) Osoba 1 přichází s návrhem změnit termín akce, protože se začíná obávat, že za dva měsíce bude mít méně času, než očekávala. Osoba 1 a Osoba 2 volají F., co mají dělat. (!!!!!)

9) F. ukazuje pozoruhodné managing skills, zčásti vrozené a zčásti získané životem po mém boku. Osobám 1 a 2 víceméně nařizuje, ať už proboha nic nemění a pošlou potvrzovací mail na všechny. Osoby 1 a 2 si vydechnou, že mají jasné instrukce.

10) O něco později F. dostává slíbený potvrzovací mail. Je to ovšem mail poněkud strohý, řekněme až medicínského typu. Stojí v něm totiž jen zhruba toto: „Potvrzujeme, že slezina bude! Potkáme se X.X. v X hodin v hospodě X.“ O tom, že jde o třídní sraz, není nikde ani slabika. Zmatečnost zvyšuje i to, že Osoba 1 a Osoba 2 jsou pod mailem podepsány svými současnými jmény – takže běžný mužský adresát velmi pravděpodobně nebude ani vzdáleně vědět, kdo mu píše a proč (schválně jsem si to zkusil na sobě: V naší třídě bylo holek tuším 22. Nová příjmení těch provdaných znám u pěti). Muži se žárlivějšími manželkami mohou z takového mailu mít i velké mrzení.

11) Při bližším ohledání si F. všimne, že v adresátech mailu je jen ona. Zkouším ji uklidnit tím, že mail byl třeba poslán všem ve skryté kopii, ale když to s jinými takovými maily srovnáváme, tak to opravdu vypadá, že spíš ne. Skoro by se až zdálo (ale je to spekulace), že mail má být odesílán každému adresátu zvlášť.  Rozdělení množiny mailových adres na dvě poloviny pak najednou dává obskurní smysl a vše do sebe začíná absurdním způsobem zapadat.

Víte, válka pohlaví je to poslední, co bych tímto příspěvkem chtěl vyvolat. Ale přijde mi dobré zakončit dnešní zápis mým oblíbeným příslovím:

Neexistuje problém, který by žena nedokázala vytvořit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Dnes to nebude vtipné, ale hrozné

 1. Ale tak… Znám i pány-experty, co by dokázali stvořit něco podobného :) základní organizační dispozice a drobet toho common sense je v takových případech prokletí, protože pokud to člověk neudělá sám, tak to prostě nebude.

 2. Quanti: já se začínám obávat, že common sense je už dost uncommon!

 3. To by mne zajimalo, jakou logiku uplatnuje F. – take zena a vyresila to obratem :)

 4. typický naprosto dementí pipiny…ale válka pohlaví je to poslední, co bych tímto příspěvkem chtěl vyvolat… jo a k tomu jsou z Brna… :-)

 5. Dá se na to říct něco jinýho, než že jsou to pipiny nebo krávy?

 6. Můžeme snad už jen napjatě očekávat, jestli sem Osoby chodí a k vyřešení záhady přispějí každá půlkou komentáře.

 7. a) Při pohledu na hvězdné nebe necítím žádnou bázeň ani úžas a vůbec nesdílím pocity Vaše a pana Kanta. Jsem přesvědčen, že hledím jen na skládku odpadků. Na nutný vedlejší produkt toho, že jsem.
  b) Srazy spolužáků z gymplu máme již léta každý měsíc. A lidi chodí, jak se jim to zrovna hodí. Z těch, co chodí, se během roku takto potkáme vzájemně všichni. I z ciziny občas dojíždějí. Stalo se mi, že jsem potkal tu, co nechodí, a trvalo nám dlouho, než jsme se poznali a identifikovali. Ale s těmi, co chodí, takový problém není. A furt si máme na co připíjet.
  c) Ženský… škoda slov. Když jim dáte pokyny, co a jak mají udělat, udělají to zpravdila pečlivěji než muži. Ale když po nich chcete, aby vytvořily něco nového, je to průšvih. Prostě: jsme jiní, protože máme jiné životní poslání.

 8. Ještě bych podotkl, že muži i v krajně nepřátelské posici dovedou spolupracovat. Ženy spolupracují, jen když jsou kamarádky.

 9. Bosorka: nerad to říkám, ale neznám odpověď!
  psice: žádné dvě půlky tady nechci – i když by to možná byla slušná pr*el!
  Milan: a) z toho jsem ve stejném úžasu jako z hvězdného nebe! b) výhodou maloměsta je, že spoustu spolužáků potkávám více či méně náhodně skoro pořád c) souhlasím, jsme jiní a v tom je celé to (kou)zlo – jen se to dnes leckde nesluší říkat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>