Dva nezaměstnaní tankují imperial

Tři skla do vajec

Vím, že vás spíše nezajímá, jak probíhají první dny mé dobrovolné nezaměstnanosti. Že byste raději pročítali nějaký můj naučný traktát o tračníku. Nebo epochální epopej. Či fejeton o fotonech. Ale dnes nemáte šťastný den; nic jiného než sociální sondu do světa nepracujících tu nenajdete.

Jako modelový den mladého nezaměstnaného si můžeme představit například minulý čtvrtek. Jel jsem se do Prahy podívat za svým rovněž nezaměstnaným kamarádem Pavlem. Náš plán byl přibližně následující: Zajdeme si do Armády spásy na polévku a teplou sprchu, a pak budeme zevlovat v nějakém velkém nákupním centru, kde je teplo. A přitom plánovat společné podnikání.

Jak už to tak chodívá, plány se někdy zvrtnou. A tak, sám nevím, jak se to stalo, jsme se najednou ocitli v Café Imperial. Ihned nás obklopilo hejno usměvavých žen a mužů v bílém. Někteří nás usazovali ke stolu, někteří nám odnášeli kabáty do šatny, jiní doporučovali vybrané položky z jídelního lístku a další jen tak stáli a těšili se z naší přítomnosti.

Ani já ani Pavel nejsme myšlenkově rigidní, a tak jsme se na změnu v plánu rychle adaptovali. Ono se to společné podnikání přeci jen promýšlí lépe, když k němu máte tři vejce do skla a výbornou kávu a domácí oranžádu. Milým bonusem bylo i to, že od vedlejšího stolu naše počínání pochvalně sledoval sám Zdeněk Pohlreich. A ty pozlacené labutě místo vodovodních kohoutků na záchodě taky měly své kouzlo. Ale blížilo se poledne a byl čas jít dál.

Víte, v Praze je spousta podniků, o nichž se tvrdí, že dělají nejlepší burgery v Praze.  Café Palanda je jedním z nich. Dosud jsem s jejich burgerem neměl tu čest, a tak bylo o obědové lokalitě rozhodnuto. A bez velkého kličkování musím uznat, že pověst nelhala – palandí burger bych klidně zařadil do svého osobního Top 3.

Znaveni kulinárními zážitky, s Pavlem jsme si potřásli pravicemi a rozešli se za dalšími trudnými nezaměstnaneckými osudy. A to společné podnikání holt budeme muset doladit někdy příště…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Dva nezaměstnaní tankují imperial

  1. Poradím ti tip: schovávej si účtenky, hodná paní na pracáku všechno proplatí! Fakt, to oni hrozně rádi slyší, když jejich přidělení nezaměstnaní jen nezevlují po obchoďácích a nechlastají aušusový alkohol…

  2. já ho taky párkrát potkal a vždycky mně trohu jako bezďáč připadal (dokud nepromluví, to je pak poznat kdo je tady šéf dlaždičů) … tak snad abyste založili nějaké bezďáčské odbory, možná byste si na tohle hledání práce mohli sehnat i nějakou dotazi z EjÚ

  3. psice: a k účtenkám bych mohl přikládat ještě fotodůkazy, aby měla hodná pani na pracáku co si vylepit v kanceláři!
    extláča: dotace z EU, to je můj tajný plán do budoucna:-)
    Sejra: zrovna před chvílí jsem k večeři spáchal něco, co se těm z Palandy dost blížilo – ale jsem nakloněn ti věřit, rád se nechám pozvat! i na to tvoje domácí pivo, pochopitelně:-)

  4. Sejra: hohoho! (to byl temný smích a la Fantomas!)

  5. Vulpecula: tip je to zajímavý, ale v téhle lokalitě jsem se naposledy pohyboval někdy v roce 2004 :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>