Gentleman každým coulem

Ještě jedno kafe bych si dal

Vím jen, že jsem byl unavený. Strašně unavený. Tak strašně unavený, že už po třetím pivu jsem si složil ruce na stůl a položil si na ně čelo. V podvečerní hospodě bylo trochu zakouřeno, ale seděli jsme u okna, tak se to dalo vydržet. Tím oknem jsem ještě kradmo vykoukl ven; Trudi si hraje na hřišti a je v pořádku.

Kamarád-sklář mě sledoval znepokojeným pohledem a těžko se mu divit. „Jen deset minut si zdřímnu, kámo. Jen deset,“ oznámil jsem mu a už jsem spal. A když jsem se za deset minut vzbudil, zjistil jsem, že už je skoro osm hodin. Ráno. Druhého dne.

Tu paniku si asi dokážete představit. Co? Proč? Kde je Trudi? Jak se mi to stalo? Pár vteřin šílenství, než pohledem z okna lokalizuji kamaráda-skláře. Trudi s ním sedí u ohniště a vypadá spokojeně. Možná přespali pod širákem? Noc byla teplá… Ale na tom teď nesejde. Vybíhám ven.

Budím se, tentokrát doopravdy a ve své posteli, a pro ty polopatičtější z vás bych rád výslovně uvedl, že všechny tři předchozí odstavce jsou doopravdy záznamem snu, který se mi za víčky odehrával během noci na dnešek.

A teď mi řekněte, proč můj mozek seznal, že zrovna takováhle zkazka mě má během spánku dostatečně duševně občerstvit.

Že se mi občas zdají sny sexuální, to je, myslím, v pořádku – a vlastně vítané. Že se mi v houbařské sezóně zdává o houbách a v dobách intenzivního hraní jsou mé sny plné čerstvě rozstřelovaných mimozemšťanů (i pozemšťanů), to mě nepřekvapuje. Dokonce jsem se smířil i s tím, že se mi občas zdá o geocachingu.

Ale snít o tom, že jsem s kamarádem v hospodě? A nadto že přitom selžu jako pivař i jako otec? To je nanejvýš podezřelé. Se mi zdá.

(Nicméně kamarádu-skláři patří dík za to, že se i v iluzijním světě chová jako dokonalý gentleman!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Gentleman každým coulem

  1. tvl: sny o tom, že se ti něco zdá !!!! jsi lepší než ta moje, té se něco zdá a ještě v tom snu se pokouší analyzovat, o co jde :D … zktrátka to jsou tvoje dvě noční můry, selhat jako fotr a jako pivař, máš prostě vybroušenej žebříček hodnot

  2. extláča: ale mně se nezdálo, že se mi něco zdá, to se ti jen zdá…

  3. dneska ráno mě probudila se slovy „musíš mi ukázat, kde máš všechny papíry k baráku a účtům, zdálo se mi, žes umřel“ to bys ji zabil 8/

  4. extláča: to už je podezřelý, hlavně nic neukazuj!

  5. Dcera zase nedávno chtěla vědět, zda se mi také zdají sny na pokračování. Zdávaly, něco jako další díly od filmů a pamatuji se i na to, jak jsem si v tom snu přála to pokračování. Někdy přišlo ten den, po znovuusnutí se film prostě dotočil, někdy přišla dvojka k 1. dílu do týdne. Bylo to fajn, protože nebyly děsivé, takové hodně domácí kino. A sem – tam i interaktivní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>