Intimní pivní slavnosti

Fóry a metafóry

Všichni víte, že tekutý chléb je mým denním chlebem. Koníčkem i opičkou. Ostatně, právě jsem se vrátil z návštěvy podniku, kde točili nadmíru inspirativní Zvíkovskou Labuť.  I rozpomněl jsem se na příhodu, která se mi stala docela nedávno. Pamatuji se na to, jako by to bylo předevčírem – snad i proto, že to bylo předevčírem.

Celý den jsem dělal krásné věci. Užíval si společnosti F. a dětí. Setkával se s přáteli. Chodil po lesích. Přemítal o tom či onom. A jakoby mimoděk jsem ochutnal několik piv, jež si v tomto letopisu zaslouží zmínku.

Den začal Primátorem jedenáctkou, tedy pivem, které nesbírá úplně nadšené recenze, ale mně zkrátka chutná. Dokonce mi chutná natolik, že se mi jich doma zhmotnila plná basa. Vlastně, svého času plná; nyní se vyprazdňuje tempem staříka s čipernou peristaltikou, což mne trochu rmoutí.

O pár hodin později jsem navštívil kamaráda Jamona, sládka věhlasného třeboňského pivovaru, a šťavnatý steak z jeho grilu jsem zapil jedenáctkou Regentem. Z mnoha důvodů ji mám rád a i tentokrát byla mimořádně uspokojivá.

Protože jsem, co si budeme povídat, jedním z předních znalců piva v ČR (dobrá, dobrá, možná pan Šuráň je o stupínek nade mnou, ale jinak mne nikdo nenapadá), Jamon mne zatáhl do sklepa a z utajené přihrádky vytáhl pravý skvost: První zkušební várku důlního piva Josef, které vaří s jakýmsi svým kamarádem.

Josef

Lidé se mne často ptají, jaký je to pocit, být de facto prvním, kdo pije nové pivo. A já říkám, že to v některých ohledech může připomínat sex s pannou: Je to dobré a hodí se být obezřetnější; jen vám hrozí mnohem menší nebezpečí, že po skončení budete mít penis od krve. (Tuto větu jsem samozřejmě napsal jen proto, abych tu měl zajímavá klíčová slova a vzrostla mi návštěvnost z vyhledávačů.)

Ne, popravdě: Josef je jako horník. Silný a polotmavý. Pěna nedržela příliš dlouho, ale s chutí jsem byl naprosto spokojen a litoval jsem, že mi Jamon věnoval jen jeden kousek. A tuším, že někteří důlně orientovaní bloggeři mi právě začali závidět…

Plodný den jsem ukončil Baštýřem dvanáctkou, který se vaří ve vedlejší vesnici a který osobně považuji za pivní vrchol dne. Ale stejně je to dobré: Tolik pivovarů, tolik piv, tolik možností! Někdy skoro až lituji, že na vrcholu sil jsem byl v dobách, kdy vrcholem pivního labužnictví byly Krušovice…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Intimní pivní slavnosti

 1. Umírám závistí, ty jeden neřáde!!!
  Ale počkej – doma se mi pozvolna hromadí věci na výrobu piva z prvosurovin a pak uvařím takové hornické pivo, že… Že se pěkně opiji;-)

 2. já to pochopil, měl jsi první sex s horníkem Pepou, gratuluju !!! nač ta poetika okolo ?

 3. Sejra: rád bych si zamluvil jednu láhev!
  extláča: kdyby se vyučovalo čtení mezi řádky, mohl bys být profesorem!

 4. Tento komentář bude pravděpodobně vymazán, ale polotmavá bývají nejlepší s pepsi colou v poměru 1:1.

 5. Lobo: jsem profesorem na katedře štípání metrových polen, dnes dopoledne jsem odpřednášel 4 metry, mezi řádky se z toho dá vyčíst, že u nás stále neprší !!!!
  Psice: nejradši mám Plzeň s grepovou příchutí !

 6. Jóó, pivo!

  Příbuzní na Šumavě si ho vaří doma.
  Asi letos vyslyším jejich pozvání a přijedu tam.

  Jinak se chystám na pivo do /z Únětic, je to vedle a ještě jsem ho nepila.

 7. Lobo: zkusím něco vymyslet;-)
  Psice: měla bys odevzdat občanku a nechat si vynulovat chuťová centra v mozku:-)

 8. psice: asi doporučím F., aby se s tebou už nestýkala:-)
  extláča: odpřednášel jsi 4 metry piv? slušný výkon!
  Liška: Únětice jsou v poslední době dost v módě, jejich desítka i dvanáctka jsou podle mě naprosto doporučeníhodné!
  Sejra: rád se odvděčím nějakou rozumnou protihodnotou, která nebude zahrnovat práce na tvých latifundiích nebo sexuální úsluhy:-)

 9. Lobo: zrovna sháním někoho, kdo vymění popraskané tašky na střeše stodoly. Na oplátku nabízím krásné výhledy do kraje a pokud dotyčný nespadne, možná i něco na grilu by se mohlo urodit;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>