Jak se odestát ředitelem

Sto roků chudoby

Ta myšlenka se v posledních měsících vracela stále častěji – a možná jste ji i z mých zdejších písánek vycítili. Opravdu chci denně dostávat devadesát pracovních mailů? Opravdu chci kvůli práci ukrajovat ze stále vzácnějších volných večerů či víkendů? Opravdu si chci udržovat přehled o tom, co právě dělají či nedělají moji podřízení v neustále se rozšiřujícím spektru projektů, za které odpovídám? Opravdu mi ty peníze stojí za to?

Když se na svoje rozhodování dívám s odstupem, vlastně nechápu, co mi trvalo tak dlouho. Asi šlo o to, zbavit se (snad) iracionálního strachu, že nám veliká zlá banka sebere dům, F. bude muset chodit oblékaná v pytli od potravinové pomoci a na Vánoce nakoupíme z uspořených peněz každému z dětí jablíčko.

Každopádně jsem si vytkl odvážný cíl: Živit se převážně psaním a činnostmi s tím spojenými. Nestresovat se. Nevěnovat své schopnosti a své úsilí projektům, s nimiž hodnotově nesouzním.  Hodně pracovat z domova a málo jezdit do Prahy.

A tak jsem před pár týdny dal výpověď a nyní doba nazrála natolik, že pozítří ve své ředitelské funkci skončím. A dost se těším na to, co bude dál. Hlady snad nepojdeme; ostatně krátce poté, co jsem tuto novinku začal opatrně pouštět do světa, se mi sešlo pár zajímavých převážně psacích či nějak jinak kreativních nabídek.

Těch ale samozřejmě nikdy není dost, takže pokud víte o někom, kdo by potřeboval sepsat text na parte, reklamní slogan pro pojízdnou čistírnu peří nebo převést jídelní lístek do formy haiku, dejte mi vědět!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Jak se odestát ředitelem

 1. Lobo: gratuluji, tuhle OSVČ jízdu už sjíždím letos desátým rokem … časem se naučíš několik modliteb, které pomáhají v časech nejtěžších, spoléhat se na štědrost vesmíru, rozhazovat milióny, které sis vydělal jen ty sám a štípat dříví a nosit vodu ve chvílích tvůrčího a pracovního volna … éréči piklóš néměči, hunijád scépeň kámoš

 2. Gratuluju, za mě výborné rozhodnutí – času je málo na to, aby ho člověk marnil tím, co ho nebaví (pokud existuje alternativa). Držím palce s psaním i nekonfiskací nemovitosti a když budu potřebovat slogan na prodej hovnocuců, tak si ho napíšu sama, ale vzpomenu si přitom na tebe!

 3. Takové rozhodnutí zcela jistě není jednoduché. Sám jsem byl několikrát v pokušení udělat podobný krok, ale zůstal jsem pod křídly zaměstnavatele.

 4. Hodne stesti a pevne nervy. Snad nebude platit prislovi o kovarove kobyle a sevcove zene… a cas od casu se to objevi dalsi prispevek :)

 5. Text na parte onehdá poptával Rychtář s Macurou, možná to bude ještě volné. Každopádně haiku ódu na kvalitní vepřo knedlo zelo bych si nenechával pro sebe!

 6. extláča: osvč už nějakou dobu jsem, ale děkuji! jen k závěrečné fázi tvého vzkazu bych rád podotkl, že nem értem…
  Sejra: má-ten text být haiku, nejlépe palindromické, pak jsem tvůj člověk:-)
  Quanti: no jo, slogany na hovnocucy, to se píše samo!
  Desperádo: kdybych měl dostat korunu za každou práci, kterou jsem ze svého rozhodnutí opustil, tak už mám dobrých pět nebo šest korun:-)
  Milanek: určitě objeví, z různých záhadných důvodů mi to tady přirostlo k srdci!
  lucky: je křehké, voní / jazyk pluje chutěmi / život je zas snem

 7. Lobo: to proto, že pauzíruješ v náslechu modrých clownů (piš holoubku piš, brzy zcepeníš)

 8. v nejhorším můžeš kompletovat propisky a lepit pytlíky s autorskou básní na každém z nich. Gratuluji a doufám, že tady nebudou chybět písánky a texty na rozcvičení.

 9. Dobre! Jestli mohu prispet radou, jak prilepsit rozpoctu, tak celkem pomaha neplatit socialce;)

 10. F.: Zdravim te, F., a preju ti, abys v budoucnu byla s duchodovym systemem spokojena:)

 11. partiovka: Tak určitě…díky za pozdrav, už jsem tě dlouho neviděla, jestlipak už máš šediny?

 12. F.: Na skranich už by se neco naslo. Muzu se někdy přijít ukázat:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>