Je-li to jelito?

Zápisky lemplovy

Předesílám, že se po většinu času necítím být úplným lemplem. Ne tedy, že bych se chtěl či mohl živit truhlařinou nebo zedničinou, ale takové ty běžné úkony většinou zvládám bez ztráty kytičky – nábytek z IKEA montuji levou zadní, uvařit dokážu, při vrtání do zdi nezpůsobím katastrofu atd. Ovšem dnes je to se mnou zlé.

Začalo to snídaní. Naprosto běžná a rutinní příprava vajíček natvrdo se zvrhla v cosi tuze nehezkého, jelikož rozžhavená plotna, bublající voda a pozornost snížená dlouhým pracovním telefonátem jsou věru špatná kombinace.  Ale co – uklidil jsem, vyvětral, mávl nad vším rukou a šel si uvařit ranní kávu.

Ta se mi povedla, o tom není pochyb. Však jsem ji vařil už miliónkrát. Ale když jsem pak vymýval takovou tu vymyvatelnou součást pressovače (což jsem také už dělal miliónkrát), špatně jsem odhadl úhel dopadu vody a přelouhované zbytky kávy se skokově přemístily na mé tričko a trenýrky.

To už jsem zpozorněl. Nejsem člověk pověrčivý, ale dobře vím, že nešťastné události chodí po trojicích. Co se ještě může stát? Po zbytek dopoledne jsem trpěl středně intenzivní paranoiou, ale nic dalšího nepřicházelo. Respektive, jediné co přišlo, byl čas oběda.

Měl jsem celkem jasnou představu, jak by oběd měl vypadat. V této představě figurovali grilovaný candát, grilované papriky a čerstvý chléb. I vydal jsem se do obchodu s candáty, následně do obchodu s paprikami a chleby, všechno jsem si krásně připravil, candáta naporcoval, zapnul gril…

A, přátelé, způsob, jakým jsem tuto prajednoduchou krmi dokurvil, by měl být trestný.

Hasiči naštěstí nepřijeli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Je-li to jelito?

  1. takže vajíčka byla také grilovaná, jestli jsem dobře pochopila? Po takovém začátku dne bych zpozorněla a stravovala se výhradně po restauracích a to ještě bezbarvým jídlem bez potenciálu zprznit mi navěky tričko curry omáčkou nebo zaskočit v krku a potupně zadusit před očima vyděšeného personálu…

  2. psice: málokdy si všímám těchto varovných signálů, málokdy! a pak na to doplácím.

  3. To jsou mi věci! Úplně se bojím vrátit domů…

  4. To máš za to, že se před vočima slušných chudých lidí, kteří v pracovní den obědvají dršťkovou nebo zbytky z minulého dne, chceš cpát grilovaným candátem:-)

  5. Sejra: vsak kdybych doma mel drstkovou z předchozího dne (a kdybych ji jedl), tak je to moje jasná volba:-)

  6. Ano, takový den, kdy platí známé heslo, že když se to tak se to, rovněž znám. Ideální den na to, aby člověk okamžitě po probuzení a zjevení prvního průseru zapadl zpět pod peřinu a pro zbytek dne se nechal příbuznými zapírat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>