Krvavá neděle

Na železnici dějou se věci

„Hlavně to neulom. Nebo si neubliž,“ říká F. starostlivě, když cloumám přezkou na kočárku, kterou je potřeba s použitím přiměřeného násilí oddělit od zbytku konstrukce, aby bylo možno kočár vyčistit. Nechávám to bez komentáře, ještě trochu víc zaberu, zatlačím, přezka povolí –

- a já si o ostrou hlavu opodál vyčkávajícího nýtu či čeho uříznu třetinu masa a kůže, jež až doposud pokrývaly můj pravý ukazovák. Prostě pech, takže chvíli spořádaně krvácím do umyvadla a jeho okolí a pak se, již obandážován, jdu uklidnit čtením zpráv. A zjistím, že zemřel můj hrdina Chris Kyle, o němž jsem tu taky kdysi psal.

No nic. Do zápisu si ještě přeji uvést, že jsme dnes v touze připravit dětem neobvyklý zážitek navštívili restauraci Výtopna v Praze. Což je podnik, kde se k rozvozu pití používají modely vlaků. Skladba návštěvníků je jasná: Lidé nadšení do železnice (cca 5 procent hostů) a zdrchaní rodiče malých dětí, nadšených do železnice (cca 95 procent hostů).

Před podnikatelským záměrem Výtopny smekám; zjevně to funguje a restaurace je plná až po střechu. Dětští hosté (včetně Horsta) jsou nadšeni, pobíhají podél kolejí sem a tam a vláčky, naložené půllitry je nepřestávají fascinovat. Dospělí hosté (včetně mne) by však mohli podotknout, že jídlo je spíš průměrné a ceny spíš nadprůměrné, což není dobrá kombinace, a že být ve velké místnosti plné dětí, jež jsou poněkud vyšilující, je poněkud vysilující.

Takže si myslím, že pravděpodobnost mé další návštěvy v tomto podniku je asi stejně velká jako pravděpodobnost, že si pořídím knihu Evangelium podle Jana – komentář verš po verši. Zkrátka: Za určitých bizarních okolností by se to mohlo stát, ale mnohem spíše k tomu nedojde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Krvavá neděle

 1. Tak máš vykrvácet nad kočárem, nebo ve Výtopně, ne? Ve Výtopně se přitom sice průměrně, ale přec jen najíš.

 2. asTMA: přeci jen raději nekrvácím, což je názor, který by snad řada žen mohla zastávat také!

 3. zrovna včera jsem staršímu o tomto podniku vyprávěl a slíbil brzkou návštěvu. Takže potěš prso…. :-(

 4. dalimil: třeba nemáš nároky nastavené tak absurdně vysoko jako já:-)

 5. Střet zájmů je úplně špatný obchodní koncept. Mnohem lepší, kdyby pro děti přijela hned u vstupu do podniku barevná mašinka a odvezla je do zvukotěsné uzamčené místnosti stranou hlavního lokálu, zatímco by rodiče vyhlíželi na druhé koleji orient expres naložený dvanáctiletým rumem a vybranými delikatesami!

 6. aha, tak to není tak smutné, už mi to došlo, předchozí post mi sežral antispam, vložil jsem do něj odkaz :(

 7. psice: není to náhodou ta díra na trhu, která ti přinese závratné bohatství?
  extláča: a kam ten odkaz vedl?

 8. to si raději pořiď evangelium podle Dajana !

 9. čeká ti na schválení, tak se můžeš podívat sám

 10. extláča: schváleno a přidáno, takže teď budeme oba vypadat jako blázni, co se baví o normálně existujícím komentáři

 11. hele, nerozumím tomu, žádný komnetáře jsem nepsal, o ničem nevím … jestli to zase není nějaká lobosnaha si zvednout karmu trolováním pod vlastním blogem … to stáří s tebou teda opravdu mává
  chmmm

 12. extláča: tady nikdy žádné komentáře od čtenářů nebyly, protože tu nebyli ani čtenáři – všechno si píšu, čtu a komentuju sám, protože tak je to správné!

 13. Ma predstava detske restaurace je potemnela mistnost, ve ktere nahy Ken serviruje dobre propecene Petshopy. V takovem podniku bych snad ani nehledela na ceny!

 14. a nestydí se ani převlíkat za MB, aby odvedl pozornost, ufff

 15. a proto jsme si postavili železnici doma a servírujeme si vlastní jídlo nevalné chuti :c))

 16. danda: nevalné chuti? to by hanka nebyla ráda:-)

 17. lobo: Správně! Jídla nevalné chuti pozapomínat, jídla valné chuti vyzdvihnout na blogu!
  Doporučení pro potěš prso dalimila: Základ je rezervovat si stůl na jedenáctou, kdy otvírají, a nejpozději kolem půl jedné, kdy běsnění začíná vrcholit, vyklízet pole. Jinak ta místa, kam jede vláček až na stůl, jsou sice na webu v kuřácké sekci, což by mohlo neznalé odradit, ale přes obědy se tam nekouří stejně nikde, takže doporučuju pro větší nadšení zakotvit tam.

 18. Milá MB, 1 nahého Kena doma máme, malá mu z nouze navlékla květovanou minisukni od Bárbin a třpytivý topík bez ramínek, to by šlo? ;-) Bohužel ale nemá ani náznak vyboulení v kalhotech, takže chápu, že mu nevadily ty dívčí oblečky;-) Dnes jsem mu ušila obtažené kalhoty a tílko, v čemž mu vynikly jeho plastové svaly, takže Bárbiny snad budou spokojené ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>