Kus kuskusu ku skusu

Další večírek levicových intelektuálů

Termín „levicový intelektuál“ v poslední době mezi mými oblíbenými bloggery vysloveně bují – a tak jsem si jej zkrátka musel půjčit. Snad proto, že nejsem ani levicový, ani intelektuál (spíše takový středoevropský redneck, řekl bych). Nebo proto, že o levicových intelektuálech se dnes zmínil i můj někdejší kolega Lomikar, jehož skromný příbytek, zabírající polovinu vesnice, jsme dnes poctili návštěvou.

„Tohle by měl vidět nějakej levicovej intelektuál!“ konstatoval totiž Lomikar ve chvíli, kdy na jejich kuchyňském stole byly výhradně talíře od právě snězených steaků, talířky od právě snězených dezertů, hrnky od pressa, čerstvě dopitá láhev od Glenlivet 12 a čerstvě načatá láhev Glenfarclas 105. A to nemluvím o několika prázdných lahvích od vybraných tuzemských a německých piv, roztroušených tu i onde.

Do zápisu tedy prosím zanést, že coby hostitelé se Lomikar a jeho Lucie nadmíru osvědčili a vydobyli si tolik ceněné právo nás zvát i v budoucnu. A pokud hnidopišsky trváte na vysvětlení dnešního titulku, mohu s klidným svědomím říci, že kuskus byl v jejich sídle rovněž přítomen a vypadal moc dobře – ovšem stále ne natolik dobře, aby přebil pozornost, již jsem pudově věnoval steakům.

A teď něco, co mě trápí. V posledních dnech vídám v metru reklamu na jakousi obskurní knihu, konkrétně tuto.

wtf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nevím, co je zač. A vědět to nechci. Ale mé křehké duši poměrně ubližuje fakt, že kniha je propagována sloganem, a teď se prosím podržte, zhluboka nadechněte a zatněte svěrače, „Nejvtipnější smutný příběh.“

No dobře, nevydržel jsem a trochu jsem poškádlil google. „Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla.“

Už to, že někdo dá hlavním hrdinům své knihy jména Líska a Srpen, je myslím dostatečně alarmující.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Kus kuskusu ku skusu

 1. Já to chápu tak, že tě čeká krátké soudní řízení, a pak dlouhá procenta z prodeje!

 2. Levicového intelektuála mám doma. Klidně půjčím, má stejný přístup ke steakům jako ty, ke kvalitnímu pivu též, ovšem tvrdý alkohol by mu nevoněl:-( Jinak jeho levicovost spočívá zejména v tom, že je neuvěřitelně líný na fyzickou práci:-)

 3. P~O: buď mým advokátem!
  Sejra: však zrovna tvého levicového intelektuála jsem měl na mysli:-)

 4. Už jen ty reklamní slogany na obalu by mě odradily od dalšího. Horní půlka červená knihovna, v dolní části spíš SM praktiky. Kuskus zkusí každý, kdo má dobrý vkus, tenhle brak spíš ten, kdo rád sliz a hnus – podbízí se napsat.

 5. 2Lobo, 2 Sejra: myslím, že tam máte jednu slabiku navíc za „levicový“ klidně dosaďte „levý“, tento dvojsmysl popíše všechny zmíněné varianty výskytu sebestředného povaleče

 6. Pivo je ovšem levicový nápoj, buďme přátelé konzistentní…

 7. Tláčo, jednu slabiku navíc? Takže lecový? Vicový? Levico? Levivý?

 8. Václav Klaus: to jsou zlá, zlomyslná slůvka!
  asTMA: extláča tu přeci už v minulosti inzeroval, že na slovní hříčky je levý:-))

 9. Závidím té paní z bestselleru její způsob usínání! Najednou docela, to by bylo!

 10. protože jsem dysteklik ! sepatouch ! sobý hnusec !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>