Mne nevytočníte

Jarní jarmulka

Paní, co obsluhuje ve stánku s občerstvením, ještě není úplně v kondici. Chápu to: Otevřeno má teprve od včerejška, přes zimu všechny její potřebné návyky snadno zmizely, turisté se ještě nerojí po tisících. A tak jsem trpělivý. Ano, kdyby se  naše fronta vinula podél ledovce, patrně by se i ten pohyboval kupředu rychleji než my. Ale jsem trpělivý.

A optimistický. „To je stejně super, že tady mají Bakaláře dvanáctku a ne nějaký humusný géčko,“ říkám F. „A vy si dáte toho nanuka, děti, jo?“ ujišťuji se ještě a Horst i Trudi vydávají citoslovce nadšeného souhlasu. Už je před námi jen jedna manželská dvojice. Pán si přeje pivo, pochopitelně, a občerstvovací paní řekne: „Promiňte, pivo už došlo.“

Rázová vlna zklamání, která proběhne frontou, je okem viditelná. I akusticky zaznamenatelná – když si několik silných mužů šokovaně povzdychne, je v tom jakási tragická krása. „Děti, slibte mi, že ať se teď stane cokoliv, nebudete plakat,“ obracím se na potomky, veden krutou předtuchou. A už jsem u občerstvovací paní a seznamuji ji se svým záměrem koupit dva nanuky. „Promiňte, nanuky ještě nepřišly.“

Ale jinak si nedělní rodinný výlet na Točník nemůžu vynachválit. Stejně jako sobotní rodinný výlet do Haloun a návštěvu slavného restaurantu U Zrzavého paviána. Stejně jako závěr neděle ve znamení pár půllitrů koutského v mé oblíbené osvěžovně nedaleko maloměsta. Vzato kolem a kolem jsme se celý víkend jezdili domů jen vyspat, jinak jsme někde rajzovali – a cítím, že tak nějak by to mělo být. Včetně toho, že jsme si poměrně dlouho nevšimli faktu, že se změnil čas.

Při pročítání spřátelených blogů zjišťuji, že asi zavládla nějaká epidemie. Muži plus mínus mého věku náhle cítí potřebu se zamýšlet nad tím, co dělají, kam směřují, co je pro ně důležité a jestli by se něco nedalo dělat lépe. Sejra, například. A extláča. Považuji to za pozoruhodné, protože sám se těmito myšlenkami intenzivně zaobírám už asi tři týdny.

Snad je to jarem. Snad, jak tvrdí Sejra, čicháním k vosku. Zvláštní je, že jak jen jsme já i zbylí dva jmenovaní bloggeři rozdílní, najde se v jejich postojích spousta průsečíků s tím mým. Znamená to něco? Nevím. A tak ve volných chvílích přemítám a uvidíme, co z toho bude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

24 thoughts on “Mne nevytočníte

 1. ja som sa nad tym zamyslel uz vlani v auguste a dopadlo to tak, ze som podal vypoved.

 2. Quanti: lepší přemet než Přemek!
  AIF: vítám tě v klubu přemítačů:-)

 3. 2Lobo: nerad bych se opakoval, zvláště pak když už intuitivně víš, co řeknu … ale … jsi prostě starej Lobo

 4. Hele, dokázal bych na tu poslední otázku poměrně přesvědčivě odpovědět, ale značně se stydím….Věc se má tak, že vím něco, co ty nevíš, ale je mi žinantní o tom mluvit:-(

 5. extláča: jistě jsi chtěl napsat „jsi prostě starej dobrej lobo“ – ne? protože je třeba si uvědomit, že k dosažení čtyřicítky mám mnohem dál než ty k pětačtyřicítce:-)
  Sejra: teď jsi mě znepokojil! a to se nepovede často!
  Desperádo: to by byla taková pěkná tečna za tím naším případem…

 6. Nechám tě chvilku dusit a pak to vyzradím – máme zrovna v lednici načnuté víno, třeba mi to rozváže klávesnici.

 7. Co je důležité a dalo by se dělat lépe? Při troše štěstí se tady v zamyšlení tří vetchých kmetů snad brzy dočkáme pictorialu inkontinenčních plen!

 8. Sejra: není to od tebe hezké. ani to dušení, ani to popíjení vína, když já v kanclu srkám kohoutkovou!
  psice: o komiksu Děda a děda už tady byla řeč!

 9. Psice: Já ti dám vetchého kmeta!!! Já jsem v plné síle, cítím se tak na dvacet:-)

 10. 2Lobo: dobrá, tak já to tedy řeknu: „Jsi prostě dobrej, starej Lobo“

 11. Lobo: Ty, známý pijan archívních irských jednosladových, a srkáš kohoutkovou? Fuj, že ti není hanba…

  Já tě dlouho napínat nebudu, stačí do zítra. A až se vrátím z STK, napíšu to k sobě na blog.

 12. Sejra: Nedělej pupínky, všichni víme, že mluvíš o poruchách erekce…

 13. 2F: jojo, taky ji mám rozbitou, je zaseklá aneane povolit :D

 14. Sejra, tak co? Se na té STK zdržuješ záměrně dlouho, abys nemusel podat vysvětlení!

 15. psice: Sejra mi ho podal mailmo, a je to věru zajímavá teorie – víc nejsem oprávněn říci:-)

 16. extláča: nee, ale mám nějaký nepsavý období, to vždycky jednou za čas přijde a zase odejde:-)

 17. právě jsem posnídal a taky chystám něco velkého … ani moc řídkýho, ani moc tuhýho, prostě akorát, vojáku …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>