Moje dominantní záliba

Z letadla vypadla velryba

Určitě je výhodné, když máte nějakou zálibu, která je natolik jednoznačná a snadno definovatelná, že si ji zvládne zapamatovat i většina lidí ve vašem okolí. Znáte to z vlastní zkušenosti: Člověku, který sbírá například staré židovské náhrobky nebo hornosaské tapisérie s pornografickými motivy, se jistě kupují narozeninové dárky mnohem snáz než někomu, kdo svůj volný čas tráví toliko hlasitým vykřikováním špatných odpovědí při sledování repríz AZ kvízu.

Rád dostávám dárky, a tak není divu, že podobných jednoznačně popsatelných zálib jsem si přivlastnil hned několik. Jednou z nich je, jak jste možná za těch skoro deset let čtení mých zápisků dokázali dovodit, střídmá a uměřená konzumace piva.

Z nějakého důvodu se zrovna tento z mých koníčků stal obecně známým. Udivilo mne to, leč zarmoucen tím vskutku nejsem: Má pověst pivního znalce již překročila hranice rodného maloměsta (narážím tím na fakt, že v pět kilometrů vzdálené vísce mají jeden můj s pivem související text vyvěšen na veřejném místě a vždy na jaře k němu pořádají procesí se zpěvy) a i cizí lidé se mně někdy táží, co si myslím o Rychtáři dvanáctce.

A již se dostáváme k jádru věci: Rodinní příslušníci, přátelé, kamarádi i kolegové mi často ze svých cest po světě vozí suvenýry. Takže zatímco jiní lidé dostávají pohlednice, porcelánové dřeváky nebo Alláhovo oko, já dostávám pivo. A jsem za to rád.

Díky nekonečné štědrosti mých bližních jsem tak již ochutnal piva z Barmy. Z Číny. Ze Zimbabwe. Z Jihoafrické republiky. Ze Svazijska. Ze Švédska. Před pár dny mi dokonce tchyně dovezla Šariš ze Slovenska. A tak dále a tak podobně… Plnými doušky si tak vychutnávám nejedno gastrodobrodružství, většinou naštěstí s dobrým a sympaticky hořkým koncem (snad s výjimkou toho Svazijska, to byla zkušenost na mou věru ošemetná).

Nu, a dnes se vrátili kamarád-právník a jeho Irča z Islandu, takže pointa tohoto zápisku je nasnadě:island

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Moje dominantní záliba

  1. jako předskokan, co už je ochutnal, říkám – “ Kvenkostur hófdrykkja, leikfélagi !“

  2. baryk: na to bych snad řekl jen toto – betra er einn aŏ vera, en illan stallbróǒur hafa!

  3. Šariš byl lepší jak svazijské pivo ? Museli vyměnit sládka (nebo přijmout).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>