Nahá pravda

Ondřeji Sekoro, proč?

Problém nahoty si řeší každá rodina jinak, a je to tak správné. Jsou maminky, které kojencům zavazují šátek přes oči, aby je ušetřily šoku z pohledu na obnaženou bradavku. A na druhé straně jsou tatínkové, kteří v přítomnosti dětí radostně masturbují, což, když nad tím tak přemýšlím, asi zas až tak správné není.

Pamatuju si, že v dětství jsem rodiče vídával nahé poměrně běžně, a nepřišlo mi to nijak zvláštní. S F. máme podobný přístup: Ne, že bychom nějak cíleně exhibovali a cvičili nazí na zahradě Pět Tibeťanů, ale ani se před zraky potomstva hystericky nebalíme do osušek. Horst a Trudi tím pádem mají v otázce pohlavních rozdílů jasno už od nejútlejšího věku a nehrozí, že by nás přiváděli do úzkých některou z těch dobře mířených dětských otázek, pronášených například ve ztichlém autobuse.

Ovšem někdy stejně dokážou překvapit.

Dnes ráno jsem osvěžen vylézal ze sprchy a šátral po ručníku, když do koupelny za nějakým temným účelem vběhla Trudi. To je, předesílám, poměrně standardní situace. Než ovšem odtančila zase někam jinam, zahihňala se jako čtyřletá Hello Kitty a vykřikla: „Mami, táta má pinďu jako brouk Pytlík!“

Asi za vteřinu se ve dveřích objevil udivený obličej F. a pokud mohu soudit, rychlým pohledem se přesvědčila, zda náhodou dcera nemluví pravdu. Tím mnohem udivenějším jsem ale byl já: Žádné malformace v této tělesné oblasti si nejsem vědom, tak proč proboha brouk Pytlík?

Určitě to není proto, že by všechno věděl a všechno znal. Na to by musel mít o něco větší hlavu. A nemůžu ani tvrdit, že všude byl – protože upřímně přiznávám, že na světě je mnohem více žen, se kterými jsem neměl poměr, než žen, se kterými jsem poměr měl.Takže záhada, jejíž řešení se nikdy nedozvíme a mě to bude trápit.

Když už se musíme nořit do světa Ondřeje Sekory, proč si nemohla Trudi vzpomenout třeba na Ferdu mravence, práce všeho druhu?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Nahá pravda

 1. Zřejmě četla wikipedii :-) —– Osobní život[editovat | editovat zdroj]
  Kde brouk Pytlík bydlí, ještě v knize Ferda Mravenec Sekora nevěděl, a nevěděl to prý nikdo. Objevoval se podle potřeby. Nejpozději se založením Malířské školy se však usadil a byl běžně k nalezení, jeho řemeslnický život se pak značně podobal dřívějšímu řemeslnickému životu Ferdy.

  Kromě dlouhodobého přátelství s Ferdou Mravencem udržoval v různých obdobích brouk Pytlík různé vztahy související s jeho činností (brouci tesaříci, žáci malířské školy, děti ploštice). Při „malování“ broučka Chlupáčka za účasti mnoha svědků vyzval k tanci můru Vřetenušku, jiné vztahy s ženami (hmyzími samicemi) popsány nejsou.

 2. baryk: tvůj komentář je mimořádně znepokojivý!

 3. Nuže postava brouka Sáčka (známého pod pseudonymem Pytlík) je jeden z majstrštyků Ondřeje Sekory. Tento lidový filosof (míněn Pytlík) vnáší do celého příběhu Ferdy mravence neuvěřitelný morální rozměr a filosofický přesah.
  Díky dceři pana Loba ví rodina Lobova, jakého asi tak měl brouk Pytlík, cituji, pinďu. Ovšem předpokládám, že slečna Lobová si tuto informaci ponechá pro sebe, neboť nepřeceňuji chápavost místně příslušné sociálky.

 4. Skoro to působí dojmem, jakoby se Trudi nedávno zúčastnila dětského divadelního představení o Ferdovi a šla si do zákulisí pro autogram!

 5. taky se dovolím lehce dotknout..tématu..nezapomněl sis pytlík při poslední návštěvě u nás? je malý zelený..zřejmě na stanové kolíky..

 6. Quanti: to odmítám komentovat!
  Desperádo: a ještě je podezřelé, že i v dětství mne osobně bavila knížka o Pytlíkovi mnohem víc než ta o Ferdovi!
  psice: pravda je, že v zákulisí (i předkulisí) maloměstského kulturního zařízení se vždycky odehrávaly pozoruhodné jevy…
  Petzka: donutilas mne vylézt na půdu a provést důkladnou vizuální kontrolu všeho vybavení, tos chtěla? nicméně pytlík na kolíky je přítomen (a ten je navíc šedý); a pytlík od spacáku, který je zelený, je přítomen rovněž. takže záhada přebytečného pytlíku!

 7. promin, neuvedomila jsem si, ze sebenepatrnejsi zminka o jakemkoli neporadku u tebe vyvola katastroficke nasledky;-) Kosna si u nas nakonec pytlik nevyndaval..hmm, nezbyva nez vylezt na pudu….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>