Návrat bolí

K práci nepřipraven

Je to až k nevíře – po návratu do práce si připadám, jako kdybych se místo těch dvou týdnů dovolenkoval po vzoru Robinsona Crusoe celých 28 let, 2 měsíce a 19 dní. Prostě všechno je jinak a naskočit zpět do každodenní rutiny je těžší než naskočit řekněme do každodenní dutiny, aby tu těch hloupých slovních hříček nebylo málo.

Jedním z projevů mé vykořeněnosti je bolest. Ne ten typ duševní bolesti, kterou prožíváte, když v poště najdete nový mail od mimořádně otravného klienta, ale stará dobrá bolest fyzická. Odvykl jsem totiž záludnostem layoutu naší kanceláře a nyní sklízím trpké ovoce.
Že se při neopatrné chůzi praštím do hlavy o přiznaný trám, situovaný nebezpečně nízko nad mým stolem, to se ještě s přimhouřením očí dá pochopit. Že se jen nedlouho poté do hlavy udeřím znovu, tentokrát o zešikmený strop při velkém vyhánění vosy z kuchyňky, na to už je potřeba oči mhouřit víc.

Ale i kdybych v mhouření zkusil překonat Václava Klause, nedokážu porozumět tomu, jak je možné, že jsem si málem rozpůlil lebku o kávovar. Jde o dynamický kousek s hezkým designem a masivními ovládacími prvky, a právě jeden z těch masivních ovládacích prvků jsem si při zcela pochybeném údržbovém manévru vetknul do čela s takovou prudkostí, že se pravděpodobně celá budova musela zachvět v základech.

V základech jsem se zachvěl i já.  Po pár vteřinách šoku jsem měl sílu jen na to, abych se odplížil na židli, pohmatem se přesvědčil, že krev neteče a mozkomíšní mok zatím také ne, a pak předstíral, že se vlastně nic nestalo, respektive že jsem to udělal schválně.

Jestli se se mnou třeba cestou na oběd utrhne výtah, ani mě to moc nepřekvapí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Návrat bolí

 1. podle mě ti tělo jednoznačně říká „zraň se, abych se mohlo válet doma jako posledních 14 dní“ !

 2. baryk: myslíš? tělo se totiž rozhodně musí poslouchat, stejně jako třeba kapitán nebo myslivec:-)

 3. Tak jsem se pomalu těšila na čtyřtýdenní! dovolenou – a kruciš, nyní, po přečtení tohoto bolu, se začínám návratu děsit o značný kus víc, než třeba před několika okamžiky… ;-)

 4. nominek: čtyřtýdenní? tak to lze garantovat, že návrat nepřežiješ:-)

 5. Upřímně, to mě při tom čtení taky napadlo :-)
  No, před odjezdem si v práci na stůl výrazným písmem vypíšu čísla pohotovostí apod., ať to tam mám pak rovnou komplet… a možná se pak odvážně vydám i to preso si uvařit (ale zas, abych se neunáhlila, ještě tento riskantní počin na dovolené důkladně zvážím)

 6. Je to tak, návrat do práce z dovolené je horší než skok na betonovou plochu. A bohužel rovněž jsem neprosadil, aby vždy první týden po dovolené byl určen jen pro adaptaci před zahájením každodenní rutiny, popř. každodenní ruiny.

 7. nominek: vaření pressa je po dovolené něco jako plavání mezi aligátory!
  Desperádo: na mě byl šéf tak hodný, že si mě nevšímal aspoň první den, ale stejně to zjevně moc nepomohlo:-)
  Sejra: to je správný úřední přístup:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>