Nevěra s hokejistou?

Koukám jak puk

Vždycky, když už si začínám myslet, že jsem na světě zažil leccos a máloco má potenciál mě překvapit, vynoří se z hlubin vesmíru událost, která mne zastihne takříkajíc s kalhotami dole – a teď zcela výjimečně nemám na mysli trávicí potíže nebo návštěvu na urologii.

Tak například manželské lože, jež tak rád sdílím s F. Už mnohokrát se mi stalo, že jsem tmou dotápal na svou část postele, blaženě se svalil do peřin a ihned jsem z nich podstatně méně blaženě vyskočil, protože v nich číhal například mokrý dětský ručník, otevřená tuba s krémem na opruzeniny nebo hejno angličáků se zbytečně ostrými hranami. To se prostě stává a sdílíte-li domácnost s dětmi, rychle to začnete chápat jako něco všedního a neneobvyklého.

(Vsuvka: Snad cítíte významový rozdíl mezi slovem „neneobvyklý“ a „obvyklý“. Pokud jej však necítíte, nejde o nic neobvyklého.)

Ale zpět do manželského lože: Když jsem do něj uléhal předevčírem, F. již spala. Opatrně jsem tedy přilehl, slastně se protáhl – a ucítil cosi tvrdého, ovšem v místech, kde se většinou nic tvrdého nevyskytuje. Konkrétně v prostoru lýtka. Hmatovou zkouškou jsem následně v dané lokalitě objevil velmi plochý válcovitý předmět značné tuhosti.

Ano, z podtitulku to můžete tušit. Touš.

Kde se v naší posteli vzal puk? Že by mi F. byla nevěrná s nějakou hokejkou? Borcem, jehož IQ se většinou shoduje s číslem jeho dresu? Jedním z těch přemýšlivých intelektuálů, kteří své pečlivě připravené televizní promluvy zahajují slovy Tak určitě? Ta představa mě znepokojila natolik, že jsem usnul.

Ráno jsem se domáhal vysvětlení a F. mi ho samozřejmě poskytnula: Poukázala na to, že jde o puk dětský, který patří Horstovi, Trudi si jej půjčila na hraní a nechala pod mou peřinou. Zní to důvěryhodně, to ano. Ale stejně si člověk nemůže být nikdy jistý… V následujících dnech budu bedlivě sledovat, zda se nám na schodech neobjevují rýhy od bruslí nebo poloprázdné lahve od iontových nápojů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Nevěra s hokejistou?

 1. Také by mohla prospět konzultace se správcem zimního stadiónu. Nechci malovat Schwarzenberga na zeď, ale při příštím nálezu suspenzoru bude od současného podezření velmi blízko k nepěkné jistotě.

 2. Desperádo: zimní stadion na maloměstě už není úplně ve hře, naposledy se o něm mluvilo, když tam našli mrtvého bezdomovce…

 3. Sex s hokejistou jsem si odfajfkovala v sedmnácti a zřídkakdy se vracím ke starým položkám na seznamu.

 4. lobo, přestaň prosím chlastat ten benzín (Mistři !)

 5. Jsou i horší sporty. Třeba takový blistr od steroidů a vylitá lahvička oleje na vyleštění bicepsů by byla opravdu nepříjemná. Ale počítám, že kulturistiku má F. už taky odškrtlou!

 6. extláča: pokud mi paměť slouží, tak Mistři skončili nějakým výbuchem granátu, ne? toho bych se nerad dočkal!
  psice: se mnou si odškrtnula intelektuální kulturistiku!

 7. občas naleznu v našem společném loži náklaďáka Chucka, ten tlačí do žeber úplně strašně … puk je aspoň placato – kulatej

 8. Už se těším na další příspěvek, jestli bude taky tak slabý jako tento :-)

 9. extláča: ještě že to není Chuck Norris, ten by tlačil do žeber mnohem víc!
  lucky: bude mnohem slabší, je sezóna slaboty!

 10. Nevylučovala bych ani výrobce či sběratele puků. Nebo absenci jiných tvrdých objektů v loži, která je takto kompenzována. Sh. Holmes by jistě nededukoval takto prvoplánově.

 11. bosorka na to kápla, ve vašem loži chybí tvrdý spánek …
  mimochodem, zjevně neznáš náklaďáka Chucka, jinak bys nemohl oslomůstkovat na Chucka Norise, který je Chuckův slabý odvar, když si ho vltačíš do mezižebří, ozvou se jeho pokřiky „tomu říkáš náklad ?“ a „juhů, jdeme na to“ a začne se zběsile točit na zadních kolech

 12. Bosorka: u nás je tvrdý především režim!
  extláča: a takovou hračku jste si domů koupili sami nebo je to jeden z těch dárků, co dávají zlomyslní kamarádi a příbuzní za trest?

 13. řeknu to jedním slovem: tchyně (nejhorší na tom je, že bych býval bych ocenil, kdyby to byl z její strany zlomyslný čin Tom a Jerry jsou si v zásadě sympatičtí), ale ona to koupila proto, že se jí to líbilo)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>