O čem muži sní

O tom, co s ní sní

„Dobrý? Co by bylo dobrý? Kdybych měl pět dní volnýho času a byl doma sám a netrápily mě lautr žádný povinnosti a měl jsem našláplej komp a vyšlo by GTA V na PC, tak to by třeba bylo dobrý,“ filozofuji v kanceláři, kterou sdílím se dvěma kolegy. Čas od času si totiž pokládáme absurdní dotazy, abychom nevyšli z rétorického cviku – a tohle je zjevně jeden z těch momentů. Netušil jsem ovšem, jak velkou lavinu mužských emocí dám do pohybu.

„Ty vole,“ zasní se jeden z nich. „Kdybych se třeba rozešel s přítelkyní, tak si sednu ke kompu a budu tak týden v kuse jenom hrát Skyrim!“ „Netrapte mě,“ sténá druhý z kolegů. „Víte, jak mi to chybí? Když člověk začal hrát v pátek po škole a najednou byla neděle večer? Ach jo!“  Jestli jste někdy potřebovali důkaz, že práce není člověku vlastní, zatímco hraní ano, tak je právě vaše hledání u konce…

Ale neměl bych se moc do podobného planého snění pouštět, protože pak to dopadá jako dnes. S dětmi a F. jsme na nedělní procházce počestné rodiny. Tu zmrzlina, tu házení šišek, tu pivo či limonáda na zahrádce. Vlastně pohoda, byť Horst občas v panice ječí strachy kvůli možnému útoku vosy a Trudi zase plně dostává své přezdívce „Víla Žvanilka,“ neboť zřejmě trpí obavou, že když bude déle než dva nádechy zticha, nevratně jí srostou čelisti.

„Mám takový sen,“ říkám při chůzi F., „že bych třeba celý víkend ležel v posteli, bylo by ticho a četl bych si nějakou dobrou knížku.“  F. se tou představou rozzáří a chystá se říci, že jí by se něco takového taky líbilo – ale nevysloví to, protože Víla Žvanilka ji nenechá.

„Hácháchá,“ rozesměje se Trudi. „Táta by chtěl ležet v posteli a číst si! HÁCHÁCHÁCHÁ!“ Ta představa jí zřejmě připadne vrcholně komická, protože ještě několikrát svůj postřeh nevěřícně zopakuje a zasměje se mu tak hromově, jak jen se tříletá holčička zasmát umí. A zbytek neděle se nese v podobném duchu.

Až do pozdního večera. Přemýšlím, jestli bych neměl trochu pracovat, ale z přemýšlení mě vytrhne zvonek. Otvírám, za dveřmi stojí soused a táže se, zda bych nechtěl jelení kýtu. Jen tak, zadarmo, protože jsme dobří sousedé a pomáháme si, jak už to tak lidé v malých městech dělávají. Samozřejmě radostně kývu, soused odbíhá do zákulisí a vrací se zpět s ohromným kusem masa, prý dnes střeleného.

A tak brousím nůž a večer místo pracováním strávím porcováním, což jsem sice v případě jelena nikdy nedělal, ale vrozený talent k čemukoliv vede mou ruku a vše skončí úhlednými balíčky na svíčkovou, na řízky, na guláš a na vývar.

Když o tom tak přemýšlím, touhle řezničinou jsem si možná nahradil i ono vysněné počítačové válčení. Tak trochu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “O čem muži sní

 1. to mi pripomina, ze som si tesne pred narodenim Haralda (2,5) nakupil zopar hier a dodnes som ich este nestihol ani vyskusat! :-(

 2. Hezky napsáno. Úplně se v tom vidím.
  Ale počkejte, až u těch kompů budou celý víkend pařit Vaše děti. Člověk si připadá, jak by je ani neměl.

 3. AIF: vítám tě v klubu veselých otců – smutných hráčů:-)
  Milan: uznávám, pak se budu zřejmě uchylovat k pošahané argumentaci o tom, že „venku je hezky a nemá cenu furt sedět doma a čumět do počítače, no co z tebe vyroste?“

 4. Zvláštní, zrovna včera jsme s holkama na dámském výletě improvizovaly na téma „top 5 věcí, které bych udělala po chirurgické změně pohlaví“ a na počítačové hry jsme úplně zapomněly! P.S. Žmura v poslední době nejvíc pobavilo, když jsme mu předváděli ukázku společenského tance (tančíte jako chromáci! Dědečkové! Huahááá!!!)

 5. ani slovo o chlastu, filosofující podtón, nelpění na starých (mladých) zvycích, odpovědné plnění dospělé role otce, schopnost se odpoutat od osobní důležitosti a hledat potěšení v tom, co právě je … teda Lobo, jestli si někde neplatíš psychoterapeuta, tak si snad (jak jinak než sebestředně) budu myslet, že se akceptuješ svoje stárnutí a můžou za to moje asi 5 let trvající kecy tady na blogu … F: gratuluji !

 6. Kýta z jelena, to by mohla být smělá součást i ženských gastrosnů! Lehká závist, takové sousedy asi nikdy mít nebudu…

 7. Quanti: Gulášek právě voní z plotny. A k tomu se nám na zahradě vysemenily žampiony v obrovském množství, takže to je jelení guláš s žampiony (a spoustou dalších dobrých věcí).

 8. to je zvláštní, já o tom, že bych byl na víkend třeba manžel a otec, vůbec nesním;)

 9. F: žampiony sice nejsou moje top surovina, ale i tak roním slzy! A to mě ještě Lvíček musel dneska pomučit líčením kančích medailonků se šípkovou a karlovarským knedlíkem…

 10. F: pivo, či limonáda ke starým mužům patří !

 11. Důvodně se domnívám, že s jelení kýtou lze dosáhnout více uspokojujících zážitků než při hraní počítačových her.
  Já tedy o počítačových hrách nic nevím, poslední hru, kterou jsem kdy hrál byl žravý had na krásné a funkční (dnes již zoufale out) Nokii 5110:-))) Zkrátka si myslím, že pravého muže dělá schopnost poradit si s jelení kýtou, nikoliv pařit nějaké hry;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>