Opíchán zezadu

Krok sun krok

„Tak copak vás trápí?“ zeptal se mě herr doktor v úterý kolem osmé ráno. Stručně jsem mu popsal své příznaky smrti: Nemůžu pohnout levou nohou. Nemůžu ji natáhnout, pokrčit, přednožit, zkrátka nemůžu s ní dělat žádnou z těch cool věcí, co s ní jinak dělávám. Bolí mě stát, bolí mě sedět, bolí mě ležet.

„Aha. A chcete neschopenku,“ řekl ten dobrý muž a ani se nenamáhal dát za svou větu otazník, protože léta praxe na maloměstě ho zřejmě zbavila všech iluzí o Češích coby národu pracantů.

„Ó ne ne!“ povídám já. „Kdepak neschopenku! Já jsem OSVČ! Já jen potřebuju, abych při každém kroku nebo posednutí nebo popolehnutí nemusel bojovat s touhou pomočit se bolestí!“

To v panu doktorovi vzbudilo zájem a zeptal se mě na jméno. Trochu mě proklepal a pak zved zrak. Řekl mi smutně „Chlape, to máte tak… Pevně se držte, já řeknu vám, je to ta nejhorší nemoc, kterou znám. Žízeň! A ja ja ja jaj!“

Ne, to se vlastně nestalo. Tedy stalo se to, ale ne mně, nýbrž hrdinovi jedné písně od kapely Kabát. Mně pan doktor trochu proklepal, pak zvedl zrak a smutně mi sdělil, že je to od páteře – ostatně to byla diagnóza, kterou jsem si laicky stanovil také. Pak mi nabídl opíchání, což je předehra k tak lacinému vtipu, že vás tu s ním nehodlám urážet, a já jeho nabídku přijal.

Dostal jsem pár koňských dávek čehosi poblíž páteře a trochu se mi ulevilo. Taky dvoje prášky, v jejichž příbalovém letáku se vyskytují slova jako „riziko infarktu“ a „vznik fyzické a psychické závislosti.“ A dobrou radu, ať se zastavím i ve středu, kdyby to náhodou nezabralo.

Zabralo to, samozřejmě že ano. Ale jen na pár hodin, takže večer bylo všechno při starém a ráno jsem se svižným krokem zvoníka od Matky boží dostavil na další lekci popichování. A pravděpodobně dokážete uhodnout, nakolik byla úspěšná, protože zítra ráno hodlám jít znovu.

Inu, jak říkají v Mexiku: Buenas noches.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Opíchán zezadu

 1. okamžitě bych zavolala svému kokainovému dealerovi, nohu podvázala v tříslech a příliš neotálela s domácí amputaci…to máš jak se zubem moudrosti, jak začne jednou zlobit, musí dřív nebo později ven!

 2. psice: to se mi nelíbí, nerad bych se stal novou Helenou v krabici!
  partiovka: však v tom má již devět let praxi:-)

 3. Myslím, že správně se to jmenuje obstřik, ale kdo ví, jak se tomu nadává u vás:-)
  A možná bych navštívil jiného veterináře, když píchání zezadu nepomáhá, páč taková vyhřezlá plotýnka, to může být pěkná potvora.

 4. Asi proto se nechávám zezadu opíchávat jen od mladých sympatických sestřiček s pomněnkovýma očima.

 5. Sejra: jistě máš pravdu, ale na maloměstě to neníí tak jednoduché, máme tu v zásadě už jen živočicháře a rostlináře:-)
  Desperádo: nee, to by mne, myslím, nebavilo:-)
  AIF: to je velmi krásný návod, ale zbytečně komplikovaný – přinejhorším mám doma kukri, to by byla čistá práce:-)

 6. to mi jednou fňukal do telefonu kolega kvůli práci a já povídám, abych to rozveselil, „víš co je nejhorší na poloze zezadu ? když seš vepředu “ a on na to … „hele, to si teda nemyslím“ … a tak jsem pochopil to s čím se on moc netajil, že je homosexuál
  no a pro tebe jedna povzbuzující: to musí bej opich, když ti do ordinace leze jeden ufňukanej vandrák za druhým a heká, že ho bolej zádíčka … moje zkušenost je, že pokaždý, když mě bolely záda, bylo to do flákání se
  ;)

 7. extláča: přehlédl jsi jeden důležitý detail – vandráka v mém podání bolí noha!

 8. Vzpomínám si, že jsem jednou poslal za tímto účelem k lékaři svého pana otce a ten si po návratu stěžoval, že jeho iluze o tom, co se skrývá pod pojmem opíchání, vzaly toho dne za své a byl oním procesem velmi zklamán.

 9. zajel sis na lepší opíchání ? nebos byl ten druhý s Desert Eagle a teď se skrýváš před bdělou justicí ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>