Pálí mě bidlo

Chtěl jsem říci dobré bydlo

Některé věci nastanou později, než je člověk čeká. Často jde třeba o odjezd autobusu nebo proplacení faktury. Jiné věci zase přijdou výrazně dříve, než by člověk očekával. Typově si do této kolonky lze dosadit třeba ejakulaci nebo můj odchod z práce.

Je to jen pár měsíců, co jsem navždy zamával světu korporátního ředitelování a práce pro někoho a velkohubě ohlásil svůj příchod do sféry jiného podnikání. Snad trochu hůře placeného, ale zase volnějšího a kreativnějšího, co se náplně pracovní doby týče. A chvíli bylo všechno v pořádku. Nové koště dobře metlo. Ale metlo tak dobře, až se prometlo ke starým pořádkům.

Ani jsem se nenadál, a už zase zodpovídám za projekty a říkám lidem, co mají dělat, a vůbec věnuji spousty hodin svého času práci, na níž ve výsledku vydělá někdo úplně jiný než já. Bylo mi z toho smutno a teskno, asi jako Miloši Zemanovi, když se mu zaklesl popelníček mezi podbradky. A pak se k mému smutku a tesknotě ještě přidaly další důvody a výsledek byl jasný: Den jsem se rozmýšlel, a následně jsem zvučným hlasem oznámil, že na konci listopadu ve své stávající funkci skončím.

Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se setkal s všeobecným pochopením. Důvodům mého počínání nerozumí skoro nikdo, a když je po mně někdo chce racionálně vysvětlit, tak si opravdu připadám jak některý z těch newage proroků, kteří tvrdí, jak je důležité najít sebe sama a žít ve shodě s vesmírem a strčit si čakru skrz řiť či co.

Vzato kolem a kolem: Měl jsem jistotu dobrých peněz a nebudu ji mít. Měl jsem kancelář s kachlovými kamny a nebudu ji mít. Měl jsem kávu zdarma a nebudu ji mít. Na druhou stranu bych snad mohl mít, jak by řekl William Wallace, „svo-bo-duuuuu“. A volný prosinec. A čas psát knížku. Takže celkově vzato si myslím, že jsem udělal krok správným směrem.

Co si o tom všem bude myslet finanční úřad, banka, sociálka a podobné instituce, to ukáže až čas.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Pálí mě bidlo

 1. Tady spousta živnostníků funguje tak, že si na půl roku pozastaví živnost a jde na pracák, mezitím nějaká černota atd., pak zase chvilku živnostničí a zase pracák…
  A většinou nevypadají, že by nějak strádali:-)
  P.S. Dostaneme, my věrní čtenáři, knihu i s věnováním?

 2. koleduješ si, tak dlouho se budeš navážet do proroků, až ti prdne aorta, nebo tak něco … a pak tu tvoji pokoru mezi slintáním a huhláním nebude slyšet …

 3. k falešným prorokům často patřívají falešné sbírky, tak až bude nejhůř, poustni sem číslo účtu s nějakým opravdu smutným příběhem!

 4. Trápí mě, zda dobré bydlo trápilo i Dlouhé Bidlo. Byl by to potom tvůj bratr ? Jsi tedy Štětináč ? Nebo snad … ? Příliš mnoho otazníků takhle na podzim.

 5. Sejra: i věrný čtenář si může knihu koupit:-) ale pravděpodobně udělám pár výjimek!
  extláča: moje aorta neprdí!
  AIF: jen abys pak nebyl zklamán, až vydám teologický traktát:-)
  psice: budu ulicemi nosit transparent s číslem svého transparentního účtu!
  lucky: já jsem přeci Jestřáb, tedy ten imperialistický…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>