Prázdniny jsou od slova prázdnota

Naštěstí žiji plným životem

Tři dny do, vole, dovolené! To bych si mohl prozpěvovat, kdybych prozpěvování neměl úředním výnosem zakázáno. Srpen mám tedy ve znamení flákání se a flákot na grilu. Termínem flákání se je ovšem v mém případě myšlen stav, kdy pracuji jako dva průměrní lidé.

Protože, když člověk není státní zaměstnanec, ale nebohá osoba samostatně výdělečně činná, bývá zapotřebí si veškeré volno opravdu zasloužit, tedy udělat toho co nejvíc dopředu. Ale já si nestěžuju – vždyť kdo by potřeboval spát a konzumovat něco jiného než kofein, když je tak mladý a zdatný jako já?

Náplň dovolené, to je ovšem ošemetná věc. S F. jsme moudře nenechali dětem dělat občanky, když to dělali všichni. Nebudeme se tísnit a stresovat na úřadech, necháme to na později, řekli jsme si. A když nastalo ono později, stejně moudře jsme si řekli, že se na to vykašleme úplně, však ono je to zase jen nějaké idiotské nařízení, které bude záhy zrušeno.

A tak nás baží pomyšlení, jak jsme zase jednou na všechny vyzráli. Ale zároveň to s sebou nese nutnost zůstat na prázdniny v Česku. S tím není problém, máme spoustu míst, kam rádi zajedeme. A popravdě bychom se s dětmi stejně asi ještě nikam plahočit nechtěli. Ale když se tak člověk podívá okolo sebe, stejně je tu zjevný nepoměr:

- můj zaměstnavatel byl jen během posledních dvou měsíců v JAR a v Grónsku
- moje pracovní kolegyně A se právě vrátila ze San Francisca
- moje pracovní kolegyně B právě odletěla do New Yorku
- a to ani nehovořím o enimenovi, který (jako ostatně každý rok) tráví více dní v roce v tropických rájích než v naší republice

Ještě štěstí, že mi skoro všichni vozí ze svých cest pivo, aby mi to nebylo líto!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Prázdniny jsou od slova prázdnota

  1. psice: teď mě trochu znepokojuješ, nejsi náhodou nějak příbuzná s Jitkou Zelenkovou? :-)

  2. ja som si chcel dat syna zapisat do pasu, aby som mu nemusel davat robit samostatny. Uradnicka na policii strcila pas do tlaciarne, kde sa zasekol, naco som bol pokarhany, ze naco tak vela cestujem, ze jej moje viza prekazaju. Pas s pokrcenou jednou strankou a s kopou exotickych viz, ktory som si chcel nechat, mi bez opytania skartovala a nechala mi vystavit novy. Vrcholom bolo, ked mi potom oznamila, ze zapis dietata do mojho pasu aj tak stacit nebude a musim dat spravit aj jemu :-)

  3. AIF: tak to asi synovi rovnou necháš vystavit i zbroják, ne? :-)

  4. škoda že je ve slově prázdniny to dlohý á.. pak by to dávalo opravdový smysl letního volna! :-)

  5. Prázdniny byly skvělá věc během studentských let, ovšem posledních 16 let pro ně nenacházím adekvátní využití.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>