Příliš záludný chřest

Svět v obrazech

Jsem ten poslední, kdo by se smál vtipným zkomoleninám, kterých se na češtině dopouštějí naši vietnamští spoluobčané. Ostatně bývám poslední, kdo se směje, i ve většině jiných případů, protože mi zkrátka vše dochází déle, snad to souvisí s mou tělesnou výškou a tedy i délkou všech nervových zakončení… Ale to sem nepatří.

Jen co by jeskynní troll kyjem dohodil od našeho domu, otevřeli nedávno Vietnamci nový obchod. Velký, prostorný, čistý, dobře zásobený, otevřený s výjimkou nesmyslně nočně-ranních hodin snad neustále. Jsem za to rád. A chodím tam často, protože my pracovití lidé se musíme navzájem podporovat.

Sekce ovoce a zeleniny je místem, kde se vietnamská lingvistická realita s tou českou utkává nejkrvavěji. Na cedulkách u jednotlivých bedýnek lze najít obligátní klenoty typu pomeran, šveski nebo žutý melou. To je, dá se říci, v pořádku. Ale vedle bedýnky s feferonkami (které mimochodem mají kvůli mně, protože jsem se po nich při jedné ze svých prvních návštěv pídil a byl jsem viditelně zklamán jejich absencí) leží bedýnka s bílým a zeleným chřestem.

A to, zdá se, je hranice, kde i vietnamská snaha končí:chrest

F. mě pořád pobízí, ať jim řeknu pravdu. Ale nevím…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Příliš záludný chřest

  1. no já nevím, cena je fakt super, dokonce tak, že co je komu po názvu, ne ?

  2. tak určitě… co chřestem zoveme, pod jiným jménem chřestilo by stejně!

  3. chřest vaší práci, soudruzi biablogeři !

  4. vy jste se nějak rozjeli, staří chřestýši!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>