Proč mají kancelářské dívky smutek v očích

Udělejte si o mně obrázek

„Ty ses dneska nějak vyšvihnul,“ říká mi po příchodu na pracoviště jedna z kolegyň. „To jdeš dneska na svatbu?“ ptá se obdivně o pár desítek minut poté kolegyně č. 2. „Ty vole, jdeš na vládu nebo co?“ ušklebuje se pohrdlivě nejstarší kolega ještě o něco později.

Z výše vypsaných indicií byste mohli dedukovat (nebo indukovat, jste-li Petr Olmer), že jsem se do kanceláře dostavil v žaketu, cylindru a psích dečkách. A že jsem si tak intenzivně pohazoval špacírhůlkou s rukojetí ze slonoviny, až se mi z toho zamlžil monokl. Ovšem těžko byste pravdě mohli být dál: Takovou bouří pozornosti jsem sklidil za to, že jsem na sobě měl jen středně ošoupané džíny a svetr, z něhož vykukoval límeček trička. Bílý, to musím přiznat.

Směrem ku kolegům i kolegyním tak vyřknu několik dobře míněných vulgarismů a pak je seznámím s nahou pravdou: Moje nejmilejší F. je už několik dní pryč a mně prostě došla trička s obrázkem. Kanceláří se prožene vlna pochopení, kolegové mě účastně poplácávají po zádech a je vidět, že upřímně sdílejí mé hoře.

„Mně před pár lety manželka řekla, že už jsem na trička s obrázkem moc starej. Že si mám nakoupit černý a bílý polo trička jako všichni. A já tomu chvilku vážně věřil, dokonce jsem měl radost, že mi to zjednoduší život, protože takový barvy jdou ke všemu. Ale pak jsem si uvědomil, že když nebudu nosit trička s obrázkem, tak budu šedivej jako všichni ostatní a popřu sám sebe,“ vypráví jeden z nadřízených.

„Chlap, kterej se vzdá triček s obrázkem, veřejně přiznává, že prohrál svůj život,“ připojuje se nejstarší z kolegů. A v podobném duchu se vyjadřují i všichni ostatní přítomní muži, a když jedna z dívek na pracovišti nesměle pípne, že třeba taková košile chlapům sluší, sklidí bouři hurónského posměchu a je vyzvána, ať jde udělat nějaké sendviče a kávu.

Zkrátka dress code je dress code, nedá se svítit. Takže jsem si objednal krásné afghánské tričko a má pošramocená pracovní pověst opět byla resuscitována.men

Upozorňuji, že bylo úterý. Nechtějte vědět, co se u nás v kanceláři děje během casual fridays.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Proč mají kancelářské dívky smutek v očích

 1. coby se dělo :) , pátek je malá sobota, takže šortky z posledního safari na nosorožce, žabky a havajská košile, v jedný ruce obracečku na burgry a v druhý kyblík mojita s brčkem, na hlavě slamák s roztřepeným okrajem a v očích jako tůně se odráží linie kolegyň, které jsou (protože pátek) full monty, úplně to vidím …

 2. extláča: místo burgerů to bývají hotdogy, ale jinak ten popis poměrně sedí!

 3. Což máš ovšem z doslechu, protože podle informací, které mám k dispozici já, tak v pátek většinou dřepíš u jídelního stolu jednoho nejmenovaného stavení na maloměstě.

 4. Po třech letech otročení v jisté nejmenované nadnárodní firmě, kde bylo vyžadováno nošení tesilového oděvu, jsem při přestupu do jiné, normálnější nadnárodní firmy, s hrůzou (ne Michalem) zjistil, že nevím, co na sebe. A proto se na dlouhou dobu stala mým poznávacím znamením mikina s portrétem Kurta Cobaina – díky důmyslně umístěným skvrnám od kečupu mohla sloužit i jako jeho posmrtná maska.

 5. já myslel, že Kurt byl face off, takže posmrtná maska byla pasé…

 6. dalimil: však se taky kolegové Desperáda pořád ptali, proč má mikinu jakoby prostřelenou brokovnicí
  lobo: no bať, jsemť přec zkušený, leccos jsemť viděl
  F: no fuj, co je to za výrazy … „dřepíš“

 7. Konečně se někdo fundovaný vyjádřil k tomu, co mě trápí několik let. Přepošlu odkaz manželce, ať si počte a přestane prudit s košilemi.

 8. Sejra: kolega je odněkud nosí, po původu se neptáme!
  Desperádo: nedokážu si představit situaci, kde by mikina s Cobainem a kečupem mohla být hodnocena jako nevhodný oděv!
  lucky: určitě přepošli, kdyžtak je možné si mě najmout i jako osobního tričko-kouče…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>