Radostné vyhlídky

Ježura na scénu!

Bývaly doby, a vy to dobře víte, kdy kategorickým imperativem mého života bylo „v pátek v sedm večer usedat s kamarády ke stolu v hospodě“.  Nic nebylo silnější; ostatně F. dodnes dává k dobru historku, jak jsem kvůli této svaté povinnosti přerušil naše první rande (a dodnes u toho nevěřícně potřásá hlavou).

S postupem času se pochopitelně věci změnily, z většiny lehkomyslných alkoholiků se stali lehkomyslní manželé a otcové, ale stejně: Něco mi říká, že nadcházející pátek by mohl být dobrým návratem do minulosti.

Uvědomil jsem si to včera, kdy jsem jako jakýkoliv jiný akční hrdina vedl Trudi na tanečky. Chodba před tanečním sálem už vřela nervózními či apatickými maminkami a pětiletými děvčátky v co nejprinceznovatějších tanečních úborech. Jako testosteronový ostrůvek pozitivní deviace čněl z tohoto moře kamarád-šerif. Nevím, jestli jsem vám tu už o něm někdy psal, ale to je jedno. Ve své khaki výstroji, poskládané z přebytků americké armády z dob vietnamské války, tvořil zajímavý kontrapunkt k padesáti odstínům růžové všude kolem. A aby byl jeho distanc od okolního dění ještě zjevnější, zachmuřeně listoval časopisem, zabývajícím se historií a nasazením Waffen SS.

Protlačil jsem se k němu a informoval ho, že v pátek se chystáme na trestnou výpravu do občerstvovny v jeho domovské vísce. Já, kamarád-sklář, kamarád-právník, snad i kamarád Sob, Evžen Huml nebo kamarád-měřák, a dokonce prý i enimen, prostě ti nejlepší z nejlepších. Zpráva ho zjevně potěšila mnohem víc než článek o masakru v Oradour-sur-Glane – a najednou se zdálo, že i jemu vlila vyhlídka na pátek do žil nový život.

Nesmím se ale těšit moc – víte, jak to pak končívá. Cestou nás chytne holomrazová vánice, v osvěžovně budou nečekaně rozbitá kamna, zkyslé pivo a ucpané toalety a cestou zpátky nás ve tmě brdských hvozdů napadnou vlci. Takže nic. Vlastně se vůbec netěším. Ne ne. A kdo ví, jestli radši nezůstanu doma.

Mimochodem, ze zcela jiného soudku, odložím si sem další ze svých obrozeneckých lingvistických nápadů: Víte, jak se politicky zcela korektně dají pojmenovat vyznavači jedné poměrně populární a k otěhotnění nevedoucí sexuální praktiky?

Ptakořitní.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Radostné vyhlídky

 1. Testosteronový ostrůvek pozitivní deviace??!! Navzdory textu pod trojtečkou máš v korektním vyjadřování zjevně ještě velké mezery.

 2. Ucinnou zbran na vlky bude mit F. urcite schovanou… po Trudi/Horstovi :-)

 3. To, že časy se změnily a my jsme se změnili s nimi, jsem si uvědomil při posledním srazu se spolužáky. Konec okolo 2 ráno byl ještě v pořádku, ovšem následné ráno v hotelovém pokoji (neboť ubytovat se ve vlastním rodném městě v hotelu je jednoznačně známkou punku) a několikadenní rekonvalescence byly nezaměnitelnou indikací toho, že roky nekonečného kalení jsou definitivně historií.

 4. vymyslel jsem jazykolam pro homosexuální fanoušky Harryho Pottera – Strč brk skrz Skrk !

 5. F.: No ty taky, vlci by umreli smichy, videt v nich dospeleho chlapa :-)

 6. F.: velké mezery mám ve vyjadřování konkrétním!
  Milanek: účinnou zbraň na vlka zná především kamarád-právník: lízat si rány!
  Desperádo: známkou punku by bylo ubytovat se ve svém vlastním hotelu:-)
  baryk: a co je špatného na strkání brku skrz krk? to můžou dělat i ti, co Harryho Pettera neznají!

 7. fakt divný malo-město, chybí už snad jen radar

 8. extláča: radar už jeden máme, umístila nám ho tu radnice, aby měli měšťáci koho kasírovat…

 9. Vámi vymyšlený termín velmi prudce dobývá internet. Během několika dnů jsem se s ním setkal na vícero místech. Blahopřeji.

 10. Milan: vskutku? a já to ještě nikde nezaznamenal, asi chodím na špatné stránky:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>