Skoro bych zapomněl, že mám rád podzim!

My soused is so sad

Pátek večer. Jiní hospodští většinou své hosty s upřímnou radostí vítají nebo to aspoň upřímně předstírají, ale Pavel z podniku U Blva měl vždy trochu specifický přístup. „Vy jste debilové, jste si přišli zkurvit sobotu?“ ptá se nás, sotva se s kamarády usazujeme u stolu, žíznivi a znaveni mnohakilometrovou vycházkou mezi říjícími jeleny.

Ale my nic takového v plánu nemáme – jsem na sebe přísný a povoluji si pouze čtyři piva, protože F. bude celý víkend pryč a starat se o akusticky výrazné potomstvo skrze mlhu kocoviny je chyba, kterou už nikdy nechci opakovat.

Víte, jak bývají takové odchody z pátečních hospod těžké. A tak zatímco v televizi končí zápas našich fotbalistů s Turky, v mém nitru vrcholí krutá bitva mezi zodpovědným otcem a rozjařeným pracantem, nadšeným z dokončení dobře placené zakázky. Do toho se přidávají různé rušivé vlivy – například nově příchozí hosté a hostky, s nimiž je potřeba pohovořit, či personál, předstírající hluchotu. Konflikt nakonec končí vestfálským mírem v podobě odchodu po šestém pivu, což lze za daných okolností ještě stále chápat jako vítězství tradičních hodnot nad lží a nenávistí.

Díky této mé již legendární odhodlanosti jsem v sobotu i neděli čiperný a svěží jako závan zelené. Horsta a Trudi tahám po lesích, loukách a rybnících („prostě jsem jim zakázal do té vody spadnout,“ líčím koncem víkendu F. svou pedagogickou metodu), počasí je nejkrásnější na světě a vůbec se tak nějak cítím, jako kdyby se po zádech mé duše procházela thajská masérka.

Sorry, nedávám sem fotky potomstva často, ale třeba tenhle nedělní ranní výlet bavil všechny zúčastněné (i když ti fotografovaní na to možná moc nevypadají). Rozkládací lavička u osamělého rybníka je totiž čistá poezie.kids

A když jsme u těch mimořádných vzpomínek, ještě nemohu opomenout návštěvu pivních slavností nedaleko našeho maloměsta. Měly všechno, co měly mít pivní slavnosti, které jsem letos chtěl uspořádat a neuspořádal já: Babí léto, krásný prostor, dost míst k sezení, živou hudbu a především nečekaně dost stánků s produkty geograficky blízkých pivovarů.

Opatrně jsem ochutnával, a kde to šlo, koupil jsem si i láhev či dvě s sebou. A vždy jsem je odnesl do auta a pak se vrátil a v načaté činnosti pokračoval. A když mě F. dovezla domů, myslel jsem si, že jsem nám na takové to domácí ochutnávání koupil třeba pět či šest lahví.

Nemohl jsem se mýlit více. Ale i toto je čistá poezie.beers

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Skoro bych zapomněl, že mám rád podzim!

 1. 4 lahev z leva mi je silně povědomá – tipuju pivovar Letiny. Jejich piva (hlavně desítka) skvělá, ale čtrnáctka (IPA) je naprosto famózní a její vůni bych mohl inhalovat jak feťák toluen:-)

 2. Mně zase inspirovalo č.2. Rozkládací lavička ke každému rybníku! Jenom mě tedy při té příležitosti zaráží, že jsou děti poměrně civilizovaně a příhodně oblečeny. U nás bývají po návratu z výletů s tátou k vidění zajímavé fashion kompozice. Žmur třeba růžové kraťasy (nic jiného, než původně čičmaní tepláky) nebo tak velká čapka s mašinkou Tomášem, že Čičman umožňuje výhled pouze v záklonu…

 3. vidím dobře, pivo Bobr ? To bude pro opravdové chlapy… :-)

 4. Sejra: čtvrtá láhev zleva je pivovar Krčín Sedlčany, mimochodem asi nejlepší věc z téhle várky!
  psice: mnoho lidí mne pokládá za fašistu, ale ve skutečnosti jsem známý fashionista!
  dalimil: a aby toho nebylo málo, tenhle Bobr je ze Zadní Třebaně:-)

 5. nejmenuje se ten číšník Pave, Pavel Nešpor ? Nebo Pavel Skála ?

 6. Lobo: Pravda, doma jsem si uvědomil, jak hluboce jsem se mýlil. Mimochodem Krčín mi přišel chuťově též zajímavý, degustoval jsem ho cca před měsícem.

 7. Takový nešťastný počet; doufám, že byl okamžitě po dofocení redukován ;)

 8. dalimile ! teprve když si lízneš Bobra budeš chlap !

 9. extláča: kdybych ti vyjevil jeho pravé příjmení, museli by mě umístit do programu na ochranu svědků!
  Desperádo: inu, žijeme ve středu středních Čech, takže ano, z větší dálky by se k nám nikdo netáhnul:-)
  Quanti: myslíš počet dětí? ten bych redukovat moc nechtěl:-)
  baryk: znovu opakuji – není to obyčejný Bobr, ale Bobr ze Zadní Třebaně:-)

 10. o Bobru ze Zadní Třebáně se mi zdají nekřesťanské sny…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>