Šok: Neumím ležet!

Ctrl + Alt + Ruista

Bulvární titulek a ještě bulvárnější podtitulek mnohým z vás jasně napoví: Dnes to zase bude o ničem. Ale dočkáme se Amy Winehouse (již záhy), tak snad ta obsahová vyprázdněnost půjde přežít.

To máte tak: Když šla na rehab Amy Winehouse, nazpívala o tom písničku. Když jdu na rehab(ilitaci) já, napíšu o tom hezký příspěvek na blog. To je fér, ne? A plody mého snažení začínají právě zde:

Maloměstská poliklinika není jedno z těch míst, o nichž architekti tvrdí, že mají individuální a zároveň intimní charakter a vedou dialog s okolím. Je to místo temné a pusté jak duše moderního básníka a pokud něco vede, tak brblavý monolog vyšinutého sériového vraha. A teď si představte, že jsem musel sestoupit do suterénu tohoto zařízení.

Nu což. Chvíli jsem se v čekárně lepil na koženkovou sedačku, pak chodbou zaznělo mé jméno a už si mě sympatická doktorka/sestra (těžko říct a zeptat jsem se nestihl) odváděla do místnosti, na jejíchž dveřích bylo vyryté zlověstné „Tělocvična“.

Uvnitř naštěstí nečekaly žebřiny a švédská bedna, ale poměrně pohodlně vypadající lůžko. Rozložil jsem si na něj ručník (při objednání jsem byl instruován, že na toto klíčové vybavení nesmím zapomenout)a v duchu jsem ocenil, jak se koncept tělocvičen od dob mého dětství změnil. Ale vzápětí jsem poznal, že i na lůžku může člověk dostat pořádně do těla – a pokud vás teď napadl nějaký dvojsmysl, tak na tom lůžku by vás hodně rychle přešel.

Od doktorky/sestry jsem se dozvěděl, že špatně sedím. Že špatně stojím. A že dokonce i špatně ležím. Omráčen těmito fakty jsem nestíhal vstřebávat všechny detaily, ale určitě zaznělo něco o lopatkách, ramenech a možná došlo i na nějaký smalltalk o obratlech, kdo ví. Pak si mě doktorka/sestra vzala do parády a začala mi všelicos stlačovat a jiná místa zase narovnávat a nutila mě (jemně, leč rozhodně), abych se dotýkal podložky celou plochou zad a vůbec dělal spoustu věcí, které gentleman mého typu chápe za zapovězené. Když se mnou skončila, připadal jsem si jako zbitý láčkovec – zkrátka neužitečný kus hmoty, který nedokáže splnit ani nejjednodušší požadavek.

Možná, že doktorce/sestře se mě nakonec zželelo. Soudím tak z faktu, že když jsem z lůžka vstal a oblékal se, složila mi zatím ručník do úhledného komínku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Šok: Neumím ležet!

 1. To se jí tě nezželelo, komínek znamená zlost. Kdyby tě želela, máš z ručníku origami labuť.

 2. F.: tak proto máme doma ručníky a prostěradla poskládané do tvaru Krytonovy hlavy!

 3. To mi evokuje povídku z dětství; hlavním hrdinou byl ortoped Dr. Kostohryz, který svým pacientům vykousával zaživa kosti z těla a po terapii je nechával ležet v místnosti jako splasklé medúzy…

 4. Mne se kdysi jedna lekarka snazila presvedcit, ze si neumim cistit zuby. Pche, o dvacet let pozdeji mi jich jeste dobra pulka zbyva;)

 5. Myslím, že když si odcházel bez breku, že tě měla docela ráda. Já po rehabilitacích (jedny dokonce trvaly 6 týdnů každý den) odcházel ztohoto lůžka až poté, co jsem prosil o milost se slzou v oku. Je ovšem nutné k jejich cti přiznat, že jsem pak vždy dostal panáka, kávu a něco na zub.

 6. sestřičky i doktorky umí dělat sakra komínky, to je známá věc….

 7. psice: a nemyslíš, že na tobě taková raná četba zanechala stopy?
  partiovka: jak každý matematik ví, polovina je zaokrouhleno nahoru jedna, takže máš vlastně chrup kompletní:-)
  Sejra: mě mají lidé obecně rádi, důvod neznám:-)
  dalimil: moc se díváš na filmy s Helmutem, opravářem komínů!

 8. Diky za dalsi lekci z pokrocile aritmetiky. Ta hrozna chyba v mem puvodnim vykriku vznikla zamenou slovesa;)

 9. partiovka: pokročilá aritmetika je moje hobby:-) a hrozné chyby se zkrátka stávají…

 10. skoro bych čekal, že na ručníku zůstane otisk jako na milánském plátnu ! :-)

 11. baryk: milánské plátno je nějaký méně slavný bratranec turínského plátna? :-)

 12. jsi detailista… itálie jako itálie.. ježíš jako schettino ! :-)

 13. a manželka si na tvé špatné spaní nestěžovala?

 14. enimen: manželka si odmítá stěžovat na cokoliv:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>