Starý Pežot

Ztráta identity

Svižně a s úsměvem jsem rázoval ulicemi maloměsta a radoval se z každého kroku, z každé vteřiny, kdy nemusím v šeru své pracovny tvořit hodnoty a následně je monetizovat. Procházel jsem právě kolem jakéhosi zaparkovaného auta, když se proti mě vynořil pyšný mladý otec s někým výrazně mladším, zjevně svým konkrétně synem. Věnoval jsem jim zdvořilý úsměv, protože takový já už zkrátka jsem.

Onen cizí chlapeček byl ve věku, který nedokážu určit číslem, ale už sám chodil a brzy se ukázalo, že je schopen i relativně srozumitelně sám hovořit v krátkých větných útvarech. Natáhl totiž přibližně mým směrem ruku s namířeným ukazovákem a s nelíčenou dětskou radostí zavolal „Táto! Hele! Starý Pežot!“

Pyšný mladý otec mu polohlasem něco odpověděl a ke mně vyslal takový ten pohled, který lidé často vysílají, když jejich dítě na veřejnosti řekne, že mají nadměrně chlupaté ohanbí nebo že prdí ve vaně nebo že prdí ve vaně, když si myjí své nadměrně chlupaté ohanbí.

Potřásl jsem hlavou a přidal ještě jeden zdvořilý úsměv, protože podle mě bylo vše v pořádku. Taky si pamatuji, když se naše děti naučily loga aut a každé, které jsme minuli, musely hlasitě identifikovat. Pak mi ta šťastná dvojice zmizela ze zorného pole a já se jen tak letmo ohlédl, jak vypadá auto, které stojí za mnou. Snad aby i  na mně ulpěla část čisté dětské radosti ze správně poznaného vozu.

A samozřejmě, auto za mnou necudně vystavovalo jasně viditelný a obří znak Renaultu. Takže onen chlapec má výrazné mezery ve vzdělání. Nebo je prostě drzý.

(Vlastně jsem to měl tušit od začátku, Peugeot by přeci někde nestál jen tak. Patrně by kolem něj kmitala dvě družstva hasičů a marně by se snažila zachránit, co se dá.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Starý Pežot

  1. A jsi si jistý, že to bylo starý Pežot a ne starej Pažout?

  2. jenom jestli to nebylo „hele tati, starej kokot“ protože foneticky je to blízko, starý lidi jsou nedoslýchavý a Lobo starej JE ! (tak nevím, není ten příspěvek moc upřimnej ?)

  3. extláča: slyším jako mladík, často dokonce slyším trávu růst… tys, doufám, svému následníku jemný rozdíl mezi kokotem a pežotem vysvětlil!

  4. posledním roce ve školce, zná všechny značky aut (i traktorů) a rozlišuje v jemných nuancích, které značky jsou na piču a které na kokot

  5. Jako hrdý majitel Peugeota jsem značně pohoršen posledním odstavcem. Jest to míněno jako kritika? Pokud ano, pak velmi nejapná!

  6. Uf, naštěstí mám Partnera.
    Ale jednou mi hořela Škoda 120. Zachraňovali jsme se útěkem, naštěstí kolemjedoucí kombajnér okamžitě rozeznal příčinu (zkrat) a odpojením baterie vůz zachránil;-)

  7. Sejra: jó, kombajnéři, ti vědí o životě všechno!

  8. tak nevím, u nás to bejvá obráceně, hořívá kombajn a zachraňujou ho hasiči s pežotem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>