Tenhle Mekáč není pro starý

Láska v housce

Snažím se do Mekáče moc nechodit, ale před pár dny to nešlo jinak. Asi si vybavíte, že bylo otřesné vedro, v pražských ulicích důchodci kolabovali v takových kvantech, že jsem se cítil jak v zombie horroru, a v takové situaci může člověku pomoci jediná věc: Malý čokoládový shake.

Takže jsem ze sebe setřásl kostnaté pařáty spoluobčanů, křepce vběhl do nejbližšího podniku se zlatými oblouky, křepce se postavil do fronty, a když na mě konečně přišla řada, brýlaté teenagerce za pultem jsem křepce vyjevil své přání.

Pokývala hlavou, na jednom z těch velikých zlých přístrojů za sebou zmáčkla pár čudlíků a zatáhla za několik pák, čímž uvedla v chod onen tajemný proces, jehož produktem je kelímek plný vychlazené kašovité hmoty.  Nechci vědět, kolik pand, tuleních mláďat a hektarů deštného pralesa na to musí padnout, ale osvěžující to je, a to je důležité.
Podávala kelímek a vyřkla nějakou částku, kterou jsem ne zcela pochytil.

„Říkala jste dvacet…?“ povídám proto.
„Dvacet. Pět.“ říká ona.
„Fajn, fajn. Za mých mladých let totiž stával dvacet,“ nořím se do vzpomínek.
„Jasně, a láhev mlíka tehdy stála pět korun, že jo?“ opáčí ona a směje se, zřejmě dobře pobavena.

Netuší, že pamatuju doby, kdy mléko stálo ještě mnohem méně. A prodávalo se v pytlíku, ne v lahvi. A, jak by řekl děda Simpson, kufru se tenkrát ještě říkalo francouzskej ešus!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Tenhle Mekáč není pro starý

  1. A není nějaká drzá?! V kterým Mekáči to bylo? Si tam pro ni dojdu…nechám si udělat trvalou, koupím si Bajo do pusy a pak ji omráčím plechovkou Dino džusu!

  2. drzá samozřejmě je, jako každý, komu je pod třicet:-)

  3. inu tak, podobně jako ženy po 40 nehrají na schovávanou, i lobo zřejmě přestane používat vtipný obrat „za mých mladých časů“, který se z nadsázky stal neveselou pravdou

  4. až bude stará vydra, bude nostalgicky vzpomínat, jak stál čokošejk zamlada 25 kaček a ne euro!

  5. mlíko se v pytlíku prodává pořád, ale ten pytlík má držadlo a říká se tomu konvička. mají to v Bille za 15 korun :)

  6. Drzá je, dvacku stával malý shake ještě tak před rokem. Ale i to už je asi pro dnešní obsluhu v mekáči obdoba paleolitu :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>