Tenká barová linie

Polsko je blízko

Děti spí, zmoženy celodenním trajdáním po horách a topením se v bazénu. F. spí, vyčerpána celodenním žitím po mém boku. A já tu sedím v potemnělém hotelovém baru a z rádia hraje nějaký cajdácky nazpívaný lajdák, či spíše naopak.

V jakémkoliv filmu by scénu ještě doplňovala elegantní kráska, která by seděla s cigaretou na baru a každých pár okamžiků pohodila hlavou a usmála se mým směrem, aby zdůraznila svou cudnost. Což by jí samozřejmě nebylo nic platné, protože všichni víte, že kuřačkami bytostně pohrdám.

Jenže nejsme ve filmu, jsme v hotelu střední kategorie uprostřed horského střediska na česko-polských hranicích. A tak na baru nesedí nikdo, ale zato u vedlejšího stolu se kromě jiného vyskytuje asi padesátiletá paní zápasnické konstituce. A každých dvacet vteřin reaguje na vyprávění svých společníků přesně tím druhem zlověstného smíchu, který patrně kdysi vydával Josef Lada, když kreslil kocoury jezdící na prasatech.

Ale nechci, aby to vypadalo, že si stěžuji. Většina hostů má francouzské hole, díky čemuž se ve frontě na polopenzi dají snadno předběhnout. Navíc kolem osmé večerní upadají do komatických stavů, takže byť je náš hotel pro tři stovky lidí plně obsazen, přísně pravoúhlými chodbami často bloudím sám a mé kročeje vydávají dutou ozvěnu, takže se cítím jak v nějaké staré 3D střílečce. A atrakce jako bazén, střelnice či kuželky (opravdu kuželky, ne bowling) jsou v libovolnou denní dobu volné i bez zamluvení.

I zdejší bar stojí za pochvalu. Zejména v jeho horních pozicích jsou vystaveny lahve, které bych s pýchou umístil i do své domácí whiskotéky. Tak trochu si myslím, že jejich nabízení zde je příslovečným házením sviní na stěnu, nebo jak se to říká, ale líbí se mi to.

Čímž se obloukem dostáváme k tomu, co vás stejně zajímá ze všeho nejvíc: Jak dopadl můj měsíc bez alkoholu? Stručně: Vydržel jsem to. Bylo to výrazně snazší, než jsem čekal. A vlastně nejhorší na tom všem bylo rozhodování, čím svůj úspěšný měsíční půst oslavím. Nakonec volba padla na nefiltrovaný ležák Theresianer, kterýžto mi kamarád-právník přivezl ze svých cest po Itálii.

A řeknu vám…
leto
… no, co vám budu povídat. Abych citoval Eminema: People! It feels so good to be back!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Tenká barová linie

 1. …. Sedím v baru na panáka, Hudba Praha, je to tím….

  Ti Visáči mají v lecčems pravdu :) )

 2. Tak to gratuluji!!!
  Já su nucen lékaři na skoro celoživotní abstinenci a nesu to velmi těžce:-(
  (A to jsem zrovna obdržel láhev desetileté Talisker…..)

 3. Tak už víte, že nejste závislák, takže můžete směle začít lámat chlastací rekordy. A příští rok si dáte zase jeden suchý měsíc, aby Vám nikdo alkoholismus nevyčítal (neoprávněně).

 4. Střelnice na hotelu? Prázdné chodby vydávající dutý zvuk? Na okamžik jsem se octla v The Shining. Doufám, že nevstupujete do zakázaných pokojů a ta zápasnice na baru je skutečná bytost. Znáš to – all work and no play makes Jack a dull boy…

 5. Pane Desperádo, všechny tři mi zakázali, plusještě nemám nic jíst, což je to nejhorší:-(

 6. Tím jste ovšem, pane Sejro, povýšil smutnost tohoto příběhu na nejvyšší myslitelný level. Na Vaše zdraví si panáka objednám.

 7. Lobo, sorry za spam.
  Sejra! Zakázali ti i sex?! Čím je proboha nebezpečný sex? Kromě HIV, syfilidy a zlomeného penisu (ale to je prý hoax)?

 8. Desperádo, pijte na mé zdraví. Asi to dělalo strašně málo lidí, když su teď napůl chcíplý:-)

  Ženo, to vlastně ani nevím, jestli jsem si to trochu nepřibarvil;-)

 9. Desperádo: Visáči mají pravdu skoro ve všem, to je známá pravda!
  Sejra: jestli nevíš, co s tím Taliskerem dělat, tak mě napadá jedno řešení:-)
  Milanek: pán je znalec! je to Duvel!
  extláča: kdepak, to je na nás moc nóbl!
  Milan: naopak, potvrdil jsem si, že závislák jsem…
  psice: se Shiningem to mělo spoustu shodných rysů… třeba při placení jsem zasekl sekyru!
  Žena s moly: sex je nebezpečný zejména dětmi!

 10. Jojo, potvrzuju, že Lobo je stále ve skvělé psací formě :o )

 11. Kozel: tvůj komentář mě rozplakal! už máš ten Ford F-350 Lariat, jak jsme se o něm bavili?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>