Tento příspěvek by se nelíbil Mirku Dušínovi

Neboť obsahuje sprosté slovo

Protože můj telefon je takzvaně chytrý, je v něm i něco na způsob poznámkového bloku. Občas tuto funkci využívám – když si potřebuji poznamenat něco pracovního nebo, což je mnohem častější, když odposlechnu větu, která by neměla být zapomenuta.

Před pár dny jsem si potřeboval poznamenat něco pracovního. I otevřel jsem tento pseudoblok – a zarazil jsem se. Poslední zápis totiž zjevně vznikl za nějaké duševně pohnuté situace, jejímž jsem byl svědkem. Nepamatuju si bohužel její přesné koordináty, ale zápisek zní doslova takto:

„Nevim, jestli do kundy nám svítí, ale teď jsem spadla.“

O co přesně šlo? Kdo má tento výrok na svědomí? A nemá náhodou nějaký gynekologický problém? To jsou otázky, na něž již téměř jistě nezískáme odpovědi. Ale můžete se o to alespoň pokusit – stejně jako když jste mi před časem pomáhali (a dle očekávání nepomohli) rozluštit Velkou Paletovou Záhadu.

Jestli se na to dokážete upamatovat, marně jsme se pokoušeli vyřešit neuvěřitelnou popularitu palet coby alternativního platidla. Odhalit skutečný důvod existence výkupen palet, jež zamořují republiku nevídanou rychlostí. Sice jsme se k ničemu nedobrali, ale to mne nedokázalo odradit. Prohrabával jsem se nejobskurnějšími zdroji informací, vše marno. A až když jsem si odskočil na stránky se zcela jiným zaměřením (nebudu vás unavovat detaily, vaše fantazie je jistě dostatečně bohatá), nalezl jsem odpověď:

die paleten

Palety zjevně slouží jako klíčový materiál ke stavbě astromajáku, s jehož pomocí budou kontaktovány mimozemské civilizace. Jsem rád, že spiknutí je odhaleno a na světě je o záhadu méně!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Tento příspěvek by se nelíbil Mirku Dušínovi

 1. Malá nápověda: Znovu si vzpomeň na tu islandskou gruppen party, kterou jsi popisoval v článku Ich spritze…

 2. Ten výrok by potřeboval dovysvětlit. Doufám, že autorka sem chodí a výrok osvětlí.

 3. Třéňa: já věděl, že se najde přímý svědek! na islandskou gruppenparty ovšem z morálních důvodů odmítám vzpomínat… potřebuji další indicii:-)
  Sejra: věřím v brzké řešení!

 4. V té větě je absolutně nevhodné použití spojky „ale,“ díky čemuž se z ní stává téměř postapokalyptické poselství.

 5. 2Lobo: neznáš náhodou chlápka Tyller Durden ? To by leccos z tvé amnézie vysvětlovalo. (Skoro jistě předpokládám, že máš v bytě pár kousků z Ikey).
  Dialog by mi pasoval do situace, kdy někdo zhasnul dámě na schodišti (ve sklepě). Dovedu si představit, že před tím pán pravil: „Svítí vám na chodbě (ve sklepě) světlo ?“.
  Ten paletový indiánek nebude maják! Jak znám soudruhy z Číny, půjde zřejmě o pilíř nového čínského dálničního mostu. Taky by to mohl být indický dálniční most.

 6. dalimil: nebo podjat!
  Desperádo: tedy je to vlastně takový datadisk k Falloutu.
  extláča: odpovědět mohu jen titulem jedné své oblíbené písně – where is my mind?
  Quanti: snažím se, záleží mi na vašem dalším rozvoji!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>