Výhody podzimních pochodů

Návrat bizarních hrdinů z dětství

Tradici maloměstských pochodů kolem obory se již nejrůznější světová média (například tento blog) opakovaně věnovala, tudíž pro vás nejde o nic nového. Zde je pár letmých črt z pochodu zatím posledního, jenž se uskutečnil v neděli v komorním složení toliko dvou otců-zakladatelů, mě a kamaráda-skláře.

Teplota jen pár stupňů nad nulou možná není mezi turisty nejpopulárnější, ale má jednu základní výhodu: Nezteplá pivo, které si neseme s sebou. A tak zatímco v letních měsících se během druhé poloviny náročného okruhu musíme do pití zteplalé močky často i násilím nutit, včera jsme se po celou dobu osvěžovali pivem jak ze sedmého schodu.

V důsledku osvěžování pak přicházejí na svět moudra, jež by zasloužila zvěčnit, takže tak činím. „Jak to má kozy nebo kola, budou s tím časem problémy,“ předává mi kamarád-sklář úsloví, které prý pochytil během předchozího dne.  Ti v literatuře zběhlí z vás by snad mohli podotknout, že jde vlastně o Šalamounovu píseň v kostce, a nebyli by daleko od pravdy.

Znovu se také utvrzuji v tom, jak je dobré mít za kamarády lidi, kteří sice tápou ve věcech nedůležitých (fandí Slavii a líbí se jim hudba kapely Keks, například), ale na ty opravdu zásadní věci mají názor stejný jako já, tedy správný. A tak po značnou část cesty nadáváme na odboráře, komunisty, muslimy, pravdoláskaře a Obamu a dost se nám tím uleví.

A zakončím to z jiného soudku: Bez valných očekávání jsem zkusil Horstovi něco předčítat ze starých Čtyřlístků. Kupodivu ho to výrazně zaujalo; i zavolal jsem svým rodičům a nechal si od nich dovézt krabici Čtyřlístků ještě z dob mého dětství, tedy rokem 1984 počínaje. A jsem z nich snad ještě nadšenější než Horst, tolik kvalitního čtiva do zásoby jsem už dlouho neměl!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Výhody podzimních pochodů

 1. Osobně považuji Čtyřlístky ze sedmdesátých let za kvalitnější.

 2. PavelB: nerad bych tu sklouzl do akademické diskuse, ale svého nepřekonatelného vrcholu dosáhly Čtyřlístky na přelomu 80. a 90. let :-)

 3. Sejra: na cestu jsme natankovali nefiltrovaný staropramen 12… vím, do Matušky to má daleko, ale nabídka maloměstských hospod je poměrně slabá.

 4. Fantóm stadiónu! Mixle v pixle! Mlok se vrací!

 5. Co já bych dal za nefiltrovaný staropramen. Tady všichni chlastaj ten blbej gambrinus, ke kterému ani jnejsem schopen vyhledat někde ve slovníku dostatečně popisné výrazy, které by charakterizovaly jeho příšernost. Fuj, ble, jde na mne zvracení, jen si to představím…

 6. Na hřbitově vrzly dvéééře, kdosi se sem tiše béééře, strašně koulí vočmáááma, snáááď to bude hyéééna, je to zloděj ubohýýý a jde okrást mrtvolýýý! Čtyřlístky z osmdesátejch diktujou!

 7. asTMA, Mek Bílová: vidím, že jste obě hluboce poznamenány! vůbec bych se nedivil, kdybyste doma na dveřích měly slavný nápis LABOR-ATOŘ :-)
  Sejra: lituju tě! slovo, které by dokázalo popsat hrůzy gambrinusu, ještě nebylo vynalezeno… ale myslel jsem, že si vaříš vlastní?

 8. Na to já říkám: Ďábelská jízda, Veselo je na pouti, Rytíř a hradní paní!

 9. lobo: a já říkám, že člověk který stvoří hrdiny pinďu, bobíka, myšpulína a fifinku musel být od mládí obklopen pornem !…… jinak si myslím že pravda jednou jistě zvítězí, když ji s tím trochu pomůžeme :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>