Vymyslel jsem novou pranostiku

Světu to ovšem nepomůže

Nebudu chodit kolem korké haše; tato věc mě napadla někdy včera, zřejmě v podvečer či v noci, o tom se teorie různí. Důležité je, že poměrně fádní meteorologickou průpovídku jsem jednoduchou operací přetvořil v porno, navíc s hudebním podtextem. To mi prostě jde a chápu jako velkou nespravedlnost, že se tímto způsobem nedá valně živit.

Takže, sedlácká a nudná verze A: „Lucie – noci upije“
Světácká a plodná verze B: „Lucie – noci u pyje“

Sami jistě vnímáte, že významový posun je značný, nemluvě o posunu zábavním. Ale dost slovních hříček, za které mi nikdo nic nedá! V uplynulých dnech jsem se totiž labužnicky vyhříval v paprscích štěstí, což má ve srovnání s vyhříváním v paprscích běžných tu výhodu, že ušetřím za indulonu.

Posuďte sami: Ve čtvrtek před polednem si moji rodičové velkomyslně vzali Horsta i Trudi na pár nocí k sobě. V hodinách a dnech následujících jsme se tedy s F. chovali s onou již tolik postrádanou blazeovanou lehkomyslností svobodných párů: Večeře v Praze, bezostyšné utrácení za dálkového taxíka, páteční grilování u kamaráda-Kosárka, sobotní slavení prvorozené dcery mého bratra Jendy i dnešní grilování u nás na zahradě, to jsou jen jedny z mnoha highlightů tohoto skvostného období.

K páteční akci u Kosárků si ještě dělám poznámku červeným písmem: Když jsme v jednu ráno s F. odcházeli na poslední vlak, kamarádka Petzka nám promlouvala do duše. Už si nepamatuji její slova přesně (navíc jsem toho večera hůře slyšel či co), ale ve volném překladu šlo o výzvu, ať se vykašleme na jakékoliv aktivity ve dvou a místo toho se ještě věnujeme alkoholismu.

Jsem rád, že jsme tak neučinili, neboť jak dnes vyšlo najevo, zatímco já a F. jsme si dopřáli vydařený večer, Petzka několikrát usilovně volala porcelánovým telefonem meziměsto a dokonce snad pro jistotu spala vedle mísy, čemuž já tleskám, neb toť pravý návrat do časů bujarosti!

Za chvíli začíná pondělí, přesto vaším směrem posílám vlny pozitivní energie. Neplést s vlnami HIV pozitivní energie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Vymyslel jsem novou pranostiku

 1. Tak toto je přesně ten druh příběhu, kvůli kterému se jako čtenář k tomuto blogu rád vracím. Slza se zaleskla v levém koutku oka a sentiment byl – jako vždy – přítomen v množství větším než nadprůměrném.

 2. Desperádo: rozhodně je lepší, když je přítomen sentiment, než kdyby byl přítomen abstinent:-)

 3. Začínám litovat, že jsem měl o patentech v dobách gymnázia jen mlhavé ponětí… I když je pravda, že naše verze – Lucie v noci u pyje bylo trošičku odlišná. Ale zase na druhou stranu pravdivá a obsahově popisující děj, který by ostatní puberťáci popisovali hodiny a hodiny.

 4. thegen: s enimenem jsme na gymnáziu na podobné téma napsali nebojácnou povídku Otevřené okno; zdá se, že středoškolská mládež je zkrátka zkažená

 5. To je zvláštní, jak je ta res publica malá a o náhody tu není nouze, tuhle v noci zabublal náš porcelánový telefon meziměststkým hovorem a k zaslechnutí bylo jen „šukání je pro děcka, my si vypijeme ! blueéééé“. Tak to bylo od Vás ! (Nemohl bys svojí kamarádce sebrat naše číslo ? Dik.)

 6. Jojo, kde jsou ty doby, kdy jsem utíkal z pařeb kvůli hrátkám ve dvou:-)

  Mimochodem, našich garden party se zúčastňuje i náš levicový intelektuál (neb odložit se už nikam nenechá) a myslím, že má spolehlivě našlápnuto být slušným pařmenem. Připrav se i ty na to, že ti jednou Horst bude brát pivo, případně tě kritizovat za jeho špatnou teplotu.

 7. extláča: to se mi nezdá, Petzka by jistě takovou míru explicity neužila – takže k vám musel volat někdo jiný, třeba vaše číslo omylem vytočil z kapsy:-)
  Sejra: připraven na to jsem; až si s ním budu moci legálně připít, tak se nadmu hrdostí! pokud tedy nebude chtít pít gambrinus, to by znamenalo, že došlo k nějaké strašlivé genetické mutaci…

 8. lobo: u nás skvostné období začíná až příští pondělí – obětavá babička jen čeká, až Žmurovi skončí infekční období a bere si ho na týdenní prázdniny. Tudíž přijedeme jen s jedním neškodným čičmaním outěžkem, který pokud se neusmívá, tak tvrdě spí. Budeme se snažit být bezinfekční a když už, tak skrytou formou!

 9. psice: tak to jsou dobré zprávy, již jsem se obával, že o vaši společnost budu opět ochuzen!

 10. Levicovému intelektuálovi je 14, nicméně tvrdí, že na dobré pivo je nějaké legislativní věkové omezení pěkný nesmysl. Podobné řeči vede i o řízení vozu a o volebním právu:-)
  Gambrinus naštěstí intoš odmítá, genetika v tomto ohledu trumfovala.

 11. lobo: Jakápak genetická mutace? V tom případě by obliba gambrinusu pouze přeskočila ob generaci. To se u psychických poruch děje poměrně často.

 12. šukat bez dětí umí každej, ale telefonovat a nevzbudit přitom děti….;-)
  tímto děkuji hostitelům, že mi umožnili odhalit novou schopnost (kterou však nehodlám dále rozvíjet), a tobě za medializaci

 13. Petzka: co jsem slyšel, tak jde přímo o superchopnost:-)

 14. Petzka: takhle pěkně čelem k věci kdyby se tak uměla postavit naše politická jelita, to by bylo u voleb narváno (jednomu mému kamarádovi sestříhali jeho chlastací kamarádi k narozkám g.e.n., který byl asi 20 minut jen o tom, jak se někde válí pod obraz, devastuje letiště, opíjí nezletilce atp. … s dovětkem v tiráži, „muž který se nemůže stát prezidentem“. někdy mám pocit, že teď už by i na něj mohla dojít řada).

 15. extláča: tak ono stavět se k vlastním meziměstským hovorům zády by mohlo mít dost nepříjemné dopady:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>