Zachraňte vojína Krvinku

A jako bonus mezírky slovenské magistry

Navykl jsem si o svých bílých krvinkách přemýšlet jako o křížencích britských SAS, ruských Specnaz a amerických Navy SEALs. Asi už máte představu – takoví ti drsní chlápci, co se mi zdánlivě ležérně potloukají tělem a většinu virových narušitelů zvládnou zlikvidovat a zakopat dřív, než se mi poprvé zachce kýchnout.

Možná to tak kdysi bývalo, ale s postupem času si zřejmě moji bílokrvinní ochránci vypěstovali slušnou posttraumatickou stresovou poruchu, takže v momentech, kdy bych je nejvíc potřeboval, se místo frontálního útoku s nasazenými bodáky krčí ve fetální poloze někde v kráteru po antibiotiku a doufají, že to celé tak nějak samo přejde. A patrně se u toho aspoň polovina z nich pomočila. Pokud se tedy bílé krvinky mohou pomočit – seriál Byl jednou jeden život, z něhož čerpám většinu svých biologických znalostí, jsem přeci jen už nějakou dobu neviděl.

Bez dlouhých kliček – není mi dobře. Akutní zánět průdušek by podle běžně dostupných materiálů měl odeznít tak do deseti dní, ale běžně dostupné materiály patrně psal někdo se syndromem bájivé lhavosti, protože, jestli dobře počítám, táhnu den číslo jedenáct – a kdyby mě v nějakém improvizovaném výstupu řekněme Miroslav Horníček označil za zdravého, bude se Werich smát, až mu z toho praskne forbína.

Aspoň že se mi už vrátil hlas; o ten jsem totiž za záhadných okolností přišel v noci z minulé soboty na minulou neděli. Což byla trochu nevýhoda, vezmeme-li v úvahu, že v neděli jsme s F. pořádali již tradiční svařákovou slavnost pro sousedy. A tak zatímco se všichni okolo mě zněle bavili, já s každým otevřením úst vydal zvuk, který by zkazil den i E. A. Poeovi. Takže jsem později na snahu mluvit zcela rezignoval a ústa otevíral jen v momentech, kdy jsem si do nich lil svařák, což ostatně mělo své kouzlo a chvilku jsem i věřil, že se touto alternativní medicínou zcela vyzdravím.

V příštích dnech jsem však vyvolával údiv všude, kam jsem přišel, respektive všude, kde jsem promluvil. Ve snaze porozumět mi se prodavačky v obchodech pokoušely odezírat mi ze rtů, ovšemže marně, protože kvůli zahořklosti nad svým zdravotním stavem jsem je měl sevřené do pověstné bezkrevné čárky, takže jsem byl ke komunikaci nevhodný.

Až dnes při nákupu v lékárně se situace zlomila. Mladá magistra, zřejmě na stáži ze Slovakofarmy Hlohovec, mi na můj dotaz stran mezizubních kartáčků začala bez vyzvání vyprávět, že ona má mezírky velmi těsné, prý tu druhou nejmenší velikost. Proč jsem se zrovna toto měl dozvědět, je mi záhadou – ale asi to znamená, že se dávám do pořádku.

A za pár minut mi bude třicet šest, což vnímám jako další z řady svých životních wie Herr, jak říkáme my amatérští němčináři.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Zachraňte vojína Krvinku

 1. To je taky napad – lecit rymicku svarakem… to chce svestky, aspon 40% :-)
  Jinak vse nej k tem sestatricetinam a uz se tesim na referat z oslavy.

 2. Prasklá forbína mě po dlouhé době zase rozesmála, děkuji…

 3. Milanek: to dost dobře nešlo, akce probíhala na veřejném prostranství – kdybych tam dvě hodiny popíjel švestky, přijedou si pro mě švestky…
  Dalimil: ale to není hezké, smát se cizímu neštěstí!

 4. mám pocit, žes to s tím koukáním na Byl jednou jeden život trochu přehnal

 5. A vykašláváš moč? Pokud spíš nějakou hustší tělní tekutinu, vypadá to, že dezertér Krvinka v tom kráteru po antibiotikách dělal něco úplně jiného.

 6. extláča: já mám naopak pocit, že mi ještě spousta zajímavých dílů unikla!
  psice: teď už nevykašlávám nic, ale v předchozích dnech si to chodili odebírat vědci z NASA…

 7. Neexistuje nemoc, kterou by nevyléčil půllitr fernetu. Bolí mě hlava, dám si fernet a je to v pohodě. Bolí mě noha, dám si fernet a je to zase v pohodě. Bolí mě játra, tak si ho nedám. Fernet léčí všechno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>