Zápisky z mrtvého domu

Dostojevskij mi ukradl titulek!

Znáte to: F. s Horstem a Trudi jsou čtvrtý den pryč a ještě asi čtyři dny pryč budou. Není tedy divu, že se náš dům okamžitě změnil ve staromládenecké centrum neřesti Středočeského kraje. Z následujících úsporných črt si snad uděláte obrázek o tom, co se zde děje.

Zprovoznil jsem náš nový gril a okamžitě jsem se do něj zamiloval. K přeměně do Tatíka Hilla mi chybí už jen to, abych postával s pivem u plotu a říkal „Jo.“ Vlastně nechybí, to už dělám.

V dřezu je osm kousků nádobí: Nůž na chleba a sedm hrnečků od kafe. Ten nůž by tam být ještě nemusel, ale došel chleba.

Umístil jsem do lednice láhev vína, aby nevypadala tak prázdně (ta lednice). O dvě hodiny později jsem láhev vyndal a už nevrátil.

S Trudininým nafukovacím míčem si cvičím přímé kopy do různých míst gauče. Představuji si při tom, že jsem Jozef Chovanec na vrcholu sil.

Přeci není možné mít tu lednici tak prázdnou, řekl jsem si a vydal se na nákupy. Do lednice přibylo pivo, cider a trochu masa na gril. Stále to vypadá tristně.

V nekonečné smyčce si pouštím smyčce. Ne, to je hloupý vtip. V nekonečné smyčce si pouštím Bodies od Drowning Pool. Zjišťuji, že mi tato optimistická a romantická píseň podivuhodně pomáhá zvyšovat pracovní výkonnost, zejména při tvorbě sofistikovaných nabídek do výběrových řízení.

Když nemám co dělat, jdu se projít do pět a půl kilometru vzdálené hospody.

Sakra, že bych ještě šel…? Je teprve devět!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Zápisky z mrtvého domu

 1. tolik dnů volna a tak málo tvrdého alkoholu?! nebo mi snad něco uniklo?

 2. Milanek: je možné, že jsem hrnečky dosud nenašel všechny!
  psice: dobrá, speciálně kvůli tobě dodávám: láhev s bourbonem byla přemístěna z prvního patra na ostrůvek v kuchyni, aby byla po ruce

 3. pěkná častuška! ty se chystáš k zubaři?

 4. lobo: No proto. Podle autora publikace „Líný rodič“ je zrovna pivo vhodným nápojem k celodennímu popíjení v režimu s dětmi („Neopíjejte se až večer, bude se vám brzy ráno k dětem špatně vstávat. Nalívejte se raději od časného odpoledne a večer můžete jít spát ve stejný čas, jako oni“). Takže mimo dětský režim to chce údernější kombo!

 5. Mek Bílová: nothing wrong with me!
  psice: kdo mluví o opíjení? jsem přeci gentleman, proboha!

 6. připadáš mi jako chovanec Josef na vrcholu sil …

 7. extláča: když mi bylo šestnáct, v rámci brigády jsem makal na vrcholu sila!

 8. Já bych se jenom skromně optal, jak se to dělá, aby žena i s dětmi odjela na tolik dní pryč…

 9. Sejra: klíčový je správný výběr manželky! musí pocházet z opačného konce republiky, aby se jí vyplatilo tam jet za rodiči a přáteli na delší dobu, a musí mít s rodiči dobrý vztah, aby ten společný týden všichni vydrželi a chtěli ho brzy zopakovat:-)

 10. Hm, tak to jsem takzvaně v řiti. Páč když se jede k rodičům, tak musím jet taky (příšerné). Ani na dovolenou je tam nevyženu, páč když dovolená, tak všichni:-(

 11. já zas nepochopím, jak se dělá prázdná lednička. I když odjíždíme na 14 dní, pořád tam straší kelímky načatých hořčic, marmelád, kečupů, dárkových paštik s půlroční trvanlivostí, šlehačka ve spreji, půl lahve fernetu na žaludek a tak dále a tak dále…

 12. oukej, provádím totiž na dálku komplexní zdravotní prohlídku. takže zuby si taky odškrtávám!

 13. jak vrcholí silo, to bych chtěl vidět …. jo mladost radost !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>